در نشست مدیرعامل منطقه آزاد قشم و معاون وزیر علوم مطرح شد؛

برنامه‌ریزی برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان و نخبه محور در قشم

کدخبر : 31280

در نشست رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر برنامه‌ریزی برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان و نخبه محور در جزیره قشم با محوریت پارک زیست‌فناوری خلیج‌فارس (قشم) تأکید شد.

افشار فتح الهی در این جلسه اظهار داشت: تقویت و توسعه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان با رویکرد حمایت از نخبگان کشوری و دانشگاهی با اولویت رفع نیازها و توسعه منطقه یکی از برنامه‌های دارای اولویت منطقه آزاد قشم است.

وی ادامه داد: در جزیره قشم به‌شدت نیازمند تولید علم و دانشی هستیم که بتواند در چرخه اجرای طرح‌ها مورداستفاده قرار گرفته و عملیاتی شود و برای این منظور مجموعه پارک زیست‌فناوری می‌تواند به‌عنوان حلقه اتصال دانش و حوزه اجرا ایفای نقش کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه با استقبال از حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان و دانشگاهی جزیره، اظهار کرد: امیدواریم با همکاری تمام بخش‌ها و دستگاه‌های دولتی بتوانیم اعتبار خوبی برای سرعت بخشیدن به رشد علمی منطقه جذب کنیم.

فتح الهی در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از شیوه‌های سنتی و منسوخ‌شده در حوزه‌های مختلف به بهانه تولید اشتغال قابل‌قبول نیست و برنامه‌ریزی خوبی برای توسعه فعالیت شرکت و مجموعه‌های دانش‌بنیان جهت استفاده از دانش روز و کمک به توسعه متوازن، پایدار و سریع منطقه صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این جلسه گفت: دانش‌بنیان‌ها می‌توانند حلقه ارتباطی میان عرصه‌های علم و صنعت باشند و با ایجاد ارتباط بین اقتصاد، صنعت، دانشگاه و مراکز علمی-تحقیقاتی را ایجاد کنند.

وی مجموعه پارک زیست‌فناوری خلیج‌فارس (قشم) را دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان و دانشگاهی دانست و افزود: امیدواریم با برنامه‌ریزی بتوان زمینه حضور نخبگان علمی، دانشگاهی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این منطقه فراهم کرد.

معاون وزیر علوم در پایان تأکید کرد: جزیره قشم به‌واسطه موقعیت استراتژیک دارای ظرفیت‌های بسیاری است که با حضور نخبگان دانشگاهی علاوه بر توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در منطقه می‌توان برای پیشرفت حوزه‌های مختلف علمی و اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار و بهبود کیفیت زندگی ساکنان جزیره تلاش نمود.

 

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ