مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین:

یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای بازارگردانی «پالایش یکم» در نظر گرفته شده است

کدخبر : 31091

داوود رزاقی گفت: «صندوق نوین پیشرو» با منابع مالی یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان، پس از انتشار اطلاعیه بازارگردانی توسط شرکت بورس تهران، عملیات بازارگردانی خود را بر روی صندوق پالایش یکم آغاز می‌کند.

داوود رزاقی، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین با اشاره به اینکه یکی از صندوق‌های این شرکت به نام «صندوق نوین پیشرو» به عنوان بازارگردان صندوق پالایش یکم برگزیده شده است، اظهار کرد: زمان آغاز بازارگردانی این صندوق با توجه به اطلاعیه شرکت بورس تهران مشخص خواهد شد.

او با اشاره به اینکه زمان آغاز و پایان بازارگردانی و همین طور میزان خرید از سوی بازارگردان از طریق اطلاعیه شرکت بورس تهران مشخص معلوم می‌شود، تصریح کرد: براساس اطلاعیه رسمی شرکت بورس تهران و مشخص شدن میزان تعهد بازارگردان، منابع مالی لازم که یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است در اختیار بازارگردان صندوق پالایش یکم قرار خواهد گرفت تا بازارگردان این صندوق بتواند به تعهدات روزانه خود بپردازد.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین با اشاره به اختلاف میان ارزش خالص دارایی (NAV) پالایش یکم و قیمت روی تابلو، اذعان کرد: قیمت این سهم در حال حاضر بسیار ارزنده است و تلاش می‌شود با عملیات بازارگردانی، این دو قیمت به یکدیگر نزدیک شوند.

چندی پیش اساسنامه دو صندوق پالایش و دارا یکم اصلاح شد و به تصویب هیئت دولت رسید.

براساس این اصلاحات، این دو صندوق به صندوق سرمایه‌گذاری بخشی تبدیل شدند. همچنین، مدیریت دو صندوق یادشده از مدیریت غیرفعال به مدیریت فعال تغییر کرد و رکن بازارگردان نیز به صندوق‌های مزبور افزوده شد.

با اعمال اصلاحات اساسنامه به شرح فوق، صندوق امکان تغییر پرتفوی سهام خود مطابق امیدنامه و صنعت مربوطه را خواهد داشت و بازارگردان صندوق به عنوان یک شخص حقوقی به ارکان صندوق افزوده شده و در راستای نقدشوندگی و کاهش فاصله بین NAV و قیمت بازار، مجاز به صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری است.

 

سنا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ