مدیرعامل فولاد مبارکه در نشست هم‌اندیشی پیمانکاران بهره‌برداری این شرکت مطرح کرد؛

تلاش برای تحقق «مدیریت مؤثر»، انتظار مهم فولاد مبارکه از پیمانکاران

کدخبر : 30686

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: می‌خواهیم با نگاه به پیمانکار به‌عنوان «شریک تجاری» شرایط را برای فعالیت بهتر پیمانکاران مهیا کنیم و به همین خاطر، شنیدن پیشنهادات و ایجاد تعاملات سازنده از سوی پیمانکاران با در نظر گرفتن محدودیت‌ها بسیار راهگشا خواهد بود.

فولاد مبارکه یکی از صنایع شاخص در حوزه اشتغال‌آفرینی کشور است که با چرخه کاملی از زنجیره تولید (از سنگ تا رنگ)، ۸ درصد از تولید ناخالص ملّی در بخش صنعت را تامین می‌کند و توانسته به صورت مستقیم و غیر مستقیم زمینه اشتغال۳۵۰ هزار نفر در کشور را فراهم کند که ۱۳ هزار نفر از این خانواده بزرگ را پیمانکاران تشکیل داده‌اند، خانواده‌ای که نقش بی‌بدیل در به دست آمدن موفقیت‌های روزافزون این صنعت داشته و خواهند داشت؛ در همین راستا، اولین نشست هم‌اندیشی مدیران عامل شرکت‌های پیمانکار بهره‌برداری فولاد مبارکه با حضور مدیرعامل، جمعی از معاونین این شرکت و جمعی از مدیران عامل شرکت‌های پیمانکاری حوزه بهره‌برداری برگزار شد.

افزایش میزان اشتغال در آینده‌ای نزدیک

محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل فولاد مبارکه در اولین نشست هم‌اندیشی پیمانکاران بهره‌برداری این شرکت اظهار کرد: موفقیت‌هایی که در فولاد مبارکه رقم می‌خورند، حاصل تلاش مجموعه‌ای از کارکنان و متخصصان باتجربه‌ است؛ موفقیت‌های مهمی نظیر افزایش و ثبت رکوردهای ارزشمند تولید نیز نتیجه تلاش‌ همه‌جانبه کارکنان و پیمانکاران عزیز است.

وی با اشاره به شکسته ‌شدن رکوردهای تولید و جهش توسعه در افزایش کمّی و کیفی پروژه‌های فولاد مبارکه افزود: همه این اتفاقات فقط با همکاری روزافزون پیمانکاران امکان‌پذیر است؛ ۱۳هزار نفر در زمینه تولید، توسعه و خدمات به عنوان پیمانکار در موفقیت‌های فولاد مبارکه سهیم هستند که در آینده‌ای نه‌چندان دور میزان اشتغال در این مجموعه را بیش از پیش افزایش خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: بسیاری از شرکت‌های بزرگ در دنیا به حوزه برون‌سپاری نگاه ویژه‌ای دارند و پیش‌بینی می‌شود که در این عرصه رشد روزافزونی را در دنیا تا سال ۲۰۳۰ شاهد باشیم.

هدف‌گذاری برای ارتقای کمّی و کیفی پیمانکاران

وی ادامه داد: استقبال صنایع دنیا از برون‌سپاری به این دلیل است که شرکت‌های فعال و متمرکز در هر زمینه، بهره‌وری بیشتری در حوزه‌های تخصصی خود دارند؛ به همین دلیل فولاد مبارکه این هدف‌گذاری داشته تا پیمانکاران خود را از نظر کمّی و کیفی ارتقا دهد.

طیب‌نیا تصریح کرد: رشد بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه‌های تأمین و خدمات، ناشی از همکاری متقابل با صنایع بزرگ و شرکت‌هایی همچون فولاد مبارکه است و به همین خاطر بنا داریم با برگزاری چنین جلساتی، با شرکای تجاری خود که در نتایج موفقیت‌هایمان سهیم هستند، در تعامل باشیم.

تلاش برای تحقق «مدیریت مؤثر»، یکی از انتظارات مهم فولاد مبارکه از پیمانکاران است

وی اذعان داشت: در برخی از زمینه‌ها چالش‌هایی وجود دارد و می‌خواهیم با نگاه به پیمانکار به‌عنوان «شریک تجاری» شرایط را برای فعالیت بهتر پیمانکاران مهیا کنیم و به همین خاطر، شنیدن پیشنهادات و ایجاد تعاملات سازنده از سوی پیمانکاران با در نظر گرفتن محدودیت‌ها بسیار راهگشا خواهد بود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه تأکید کرد: تلاش برای تحقق «مدیریت مؤثر»، یکی از انتظارات مهم فولاد مبارکه از پیمانکاران است، چراکه نقش مدیریت پیمانکاران، نقشی بی‌بدیل در اجرای پروژه‌هاست و کارکنان باید به‌وسیله پیمانکار خود مدیریت شوند.

پیمانکاران و کارکنان فولاد مبارکه اعضای یک خانواده هستند

وی ادامه داد: همچنین پیمانکاران باید نقش خود برای ایجاد انگیزه در کارکنان را به خوبی ایفا کنند، چراکه ایجاد انگیزه در نوع عملکرد کارکنان تأثیر به‌سزایی دارد و این موضوع در شرکت‌های پیمانکاری فولاد مبارکه طی بازدیدهای میدانی انجام‌شده از برخی شرکت‌ها ملموس بوده است.

طیب‌نیا عنوان کرد: فولاد مبارکه، پیمانکاران و کارکنان خود را از اعضای یک خانواده دانسته و به همین دلیل پیمانکاران هم باید بیش از پیش، چنین رویکرد و نگاهی را در سازمان خود تقویت کنند؛ فولاد مبارکه در تلاش است تا بستر ایجاد اشتغال در زمینه‌ها و عرصه‌های مختلف را فراهم سازد.

پیمانکاران فولاد مبارکه با صداقت مشغول کار هستند

وی بیان داشت: درصدد آن هستیم تا علی‌رغم وجود محدودیت‌ها در زمینه‌های مختلف، بیشترین کمک‌ را در امور قراردادها به پیمانکاران انجام دهیم تا این عزیزان با کمترین مشکل به کار خود ادامه دهند؛ در فولاد مبارکه همواره تعدیل‌ها براساس فرمول‌های موجود در همان ماه‌های ابتدایی سال انجام داده می‌شود تا روند اجرا و پیشرفت پروژه‌ها به هیچ‌وجه متوقف نشوند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: در بسیاری از زمینه‌های دیگر ازجمله تمدید قراردادها و دیگر حمایت‌ها در تلاشیم تا حمایت‌های ویژه‌ای از پیمانکاران صورت گیرد چراکه بسیاری از این عزیزان با صداقت و سلامت، به‌طور جدی مشغول کار هستند؛ البته در مقابل ما نیز از آنان انتظار داریم تا یاری‌رسان ما برای رسیدن به اهداف تولید و دیگر اهداف تعیین‌شده باشند.

هیچ عاملی نباید روی روند تولید تأثیر داشته باشد

وی با تأکید بر ضرورت جلوگیری از ورود صنعت و حوزه تولید به حواشی اضافه کرد: وظیفه ما تولید است و نباید هیچ عاملی روند تولیدمان را کُند یا آن را متوقف کند که البته لازمه تحقق این مهم نیز حضور مؤثر پیمانکاران در عرصه تولید است.

طیب‌نیا عنوان داشت: نقش پیمانکاران در موضوع تولید، نقش قابل توجهی است و فولاد مبارکه اهداف بزرگی را برای سازمان خود در زمینه‌های مختلف ترسیم کرده چراکه نقش ویژه‌ای در اقتصاد ملّی ایفا می‌کند؛ بنابراین نقش پیمانکاران برای ارتقای جایگاه فولاد مبارکه بسیار قابل توجه است.

نقش پیمانکاران در کاهش هزینه‌ها و افزایش تولید باکیفیت

غلامرضا سلیمی، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه نیز در این نشست اظهار کرد: امروز تولید در رأس امور فولاد مبارکه است و شعار امسال نیز همچون سال‌های قبل از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با مضمون تولید انتخاب شد و این امر نشان‌دهنده اهمیت تولید در رفع بسیاری از مشکلات و چالش‌های کشور است.

وی افزود: امروز رسالت ما ارتقای کمّی و کیفی تولید محصولات است که با حمایت و همکاری کارکنان و پیمانکاران در حال انجام است؛ پیمانکاران فولاد مبارکه، تکه‌های الماسی هستند که توانسته‌اند مجموعه‌ای منسجم را شکل داده و تلاش‌هایی را در قالب کار گروهی به نتیجه برسانند؛ البته هنوز در بسیاری از مسائل نسبت به شاخص‌های جهانی جای تلاش بیشتری داریم و در این زمینه‌ها باید به سرعت پیشرفت کنیم.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه با بیان این که متعالی و سرآمد بودن، دغدغه فولاد مبارکه است، تصریح کرد: کاهش هزینه‌ها، افزایش تولید باکیفیت و کاهش ضایعات، ازجمله نکاتی است که باید به خاطر وجود رقابت‌ها در بازار بیش از گذشته به آن توجه کرد که پیمانکاران در این زمینه نقش به‌سزایی دارند.

نگذاریم حواشی به تولید در فولاد مبارکه ضربه بزنند

وی اذعان داشت: همانطور که در موضوع تولید و بهره‌برداری بازنگری انجام می‌شود، در موضوع برون‌سپاری نیز این امر بسیار مهم است و امیدواریم در این زمینه با برگزاری چنین جلساتی پیشرفت‌های قابل توجهی را شاهد باشیم.

سلیمی بیان کرد: در صورت بروز مشکلات، این مدیران فولاد مبارکه هستند که باید با دقت تمام به چالش‌ها رسیدگی کنند چراکه مدیران عرصه تولید همیشه در میدان هستند و آماده شنیدن مشکلات و چالش‌های پیمانکاران هستند؛ رسالت ما در فولاد مبارکه، تولید است و نباید بگذاریم حواشی و مسائل نامربوط، چه از نظر کمّی و چه از نظر کیفی به تولید ضربه بزند.

مدیریت شرکای تجاری شاخص متعالی بودن یک سازمان از نظر EFQM

در ادامه این نشست، پنل تخصصی به همراه پرسش و پاسخ به سؤالات مدیران عامل شرکت‌های پیمانکاری بهره‌برداری فولاد مبارکه برگزار شد و حاضرین به ارائه نظرات خود پرداختند.

منوچهر نیک‌فر، مدیر کمیسیون معاملات شرکت فولاد مبارکه در این پنل تخصصی ابراز داشت: فولاد مبارکه تنها شرکتی ایرانی است که موفق به دریافت جایزه EFQM اروپا شد که کسب این جایزه ارزشمند تلاش همه اعضای سازمان است؛ از دیدگاه EFQM، یک شرکت متعالی، شرکتی است که بتواند شرکای تجاری خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کند.

وی افزود: موفقیت‌های فولاد مبارکه، جز با تلاش همه پیمانکاران، کارگران و مدیران شرکت حاصل نمی‌شد و به همین خاطر برای تعامل بیشتر با پیمانکاران قصد داریم تا این جلسات را به صورت ۳ ماه یک‌بار برگزار و برای تکرار موفقیت‌های گذشته و تدابیر لازمی برای افزایش آن‌ها به صورت متعالی و استاندارد بیاندیشیم.

سرمایه‌های انسانی عامل اصلی سودآوری برای فولاد مبارکه

مدیرکمیسیون معاملات فولاد مبارکه تصریح کرد: فولاد مبارکه با فراهم کردن امکانات و خدمات رفاهی تلاش می‌کند تا سرمایه‌های انسانی خود را با بهترین شیوه اداره کند تا کارکنان از نظر معیشتی دغدغه و نگرانی نداشته باشند؛ سرمایه‌های انسانی فولاد مبارکه یکی از عوامل اصلی سودآوری این شرکت هستند و باید تلاش‌هایشان جبران شود.

وی عنوان داشت: در جلساتی که با پیمانکاران به صورت ۳ ماه یک‌بار برگزار می‌شود، در تلاشیم تا پیشنهادات آنان را دریافت کنیم تا با افزایش سطح تعاملات، شاهد ارائه راهکارهای مناسب برای پیش‌برد اهداف فولاد مبارکه باشیم.

اهمیت نظر پیمانکاران در برگزاری مناقصه‌ها برای فولاد مبارکه

نیکفر با تأکید بر ضرورت افزایش بهره‌وری در پیمانکاران فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: منابع فولاد مبارکه و پیمانکاران محدود است و باید افزایش راندمان، بسیاری از چالش‌های موجود را برطرف کنیم.

بهزاد کمال‌پور، مدیر سازماندهی و طبقه‌بندی مشاغل شرکت فولاد مبارکه در این نشست اظهار کرد: اطلاع کامل از شرایط قراردادها یکی از نکات مهمی است که باید از سوی پیمانکاران مورد توجه قرار گیرد؛ علاوه بر آن در هنگام برگزاری مناقصات نیز، نظر پیمانکاران برای رسیدن به بهترین نتایج اخذ می‌شود تا چالش‌های احتمالی به حداقل ممکن برسند.

 

ایراسین

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ