فولاد امیرکبیر کاشان/

موفقیت در تمدید گواهینامه ISO/IEC 17025:2017

کدخبر : 30420

رویا صابرنژاد، رئیس روابط عمومی فولاد امیرکبیر کاشان اظهار نمود، عنوان استاندارد ISO/IEC 17025:2017 الزامات عمومی برای احراز صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون است و پیاده سازی و اجرای الزامات این استاندارد برای آزمایشگاه های شرکت هایی که در عرصه بین المللی فعالیت می کنند و استراتژی آن ها تولید محصولات باکیفیت است ضروری می باشد.

رویا صابرنژاد، رئیس روابط عمومی فولاد امیرکبیر کاشان اظهار نمود، عنوان استاندارد ISO/IEC 17025:2017 الزامات عمومی برای احراز صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون است و پیاده سازی و اجرای الزامات این استاندارد برای آزمایشگاه های شرکت هایی که در عرصه بین المللی فعالیت می کنند و استراتژی آن ها تولید محصولات باکیفیت است ضروری می باشد. الزامات استاندارد ایزو17025 نسخه 2017 شامل محدوده، مراجع قانونی، اصطلاحات و تعاریف، الزامات کلی، الزامات ساختاری، الزامات منابع، الزامات فرآیند و الزامات مدیریت می باشد . این استاندارد با هدف ایجاد یک سیستم مدیریتی مستقل و مبتنی بر کیفیت طراحی و مستقر شده تا با بهره گیری از آن آزمایشگاه بتواند خدمات خورد را با بهترین کیفیت به مشتریان خود ارائه نماید. در این استاندارد، آزمایشگاه از نظر فنی و مدیریتی مورد ارزیابی قرار می گیرد. در ارزیابی فنی وجود روش های آزمون به روز و معتبر، سوابق تصدیق و صحه گذاری روش های آزمون، نحوه محاسبه عدم قطعیت نتایج حاصل از آزمون، مهارت کارکنان، تأسیسات و شرایط محیطی مناسب، کفایت تجهیزات و قابلیت ردیابی کالیبراسیون آنها و... مورد ارزیابی قرار می گیرد.

از نظر مدیریتی نیز استقلال، التزام به رازداری و حفظ محرمانگی اطلاعات آزمایشگاه، وجود ساختار مناسب، در دسترس بودن منابع موردنیاز و کنترل مستندات و سوابق و... در آزمایشگاه ها مورد ارزیابی قرار می گیرد. ارزیابی مراقبتی سال اول سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025:2017 توسط تیم ارزیابان پژوهشکده سیستم های پیشرفته صنعتی معرفی شده از طرف مرکز تائید صلاحیت ایران - NACI در آبان ماه به صورت حضوری در محل شرکت با موفقیت انجام گرفت.

در این ارزیابی، سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه بر اساس الزامات آخرین ویرایش استاندارد ISO/IEC 17025:2017 از سه جنبه متدولوژی انجام آزمون ها، فضا و محیط آزمایشگاهی و نیز پرسنل مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت. با توجه به نتایج ارزیابی صورت گرفته و جلسه اختتامیه، موفقیت در تمدید گواهینامه ISO/IEC 17025:2017 محقق گردید.

صابرنژاد در پایان عنوان کرد این موفقیت نتیجه همکاری و همدلی هیات مدیره، مدیران و کلیه کارکنان پرتلاش و با بصیرت بوده و از زحمات همه همکاران تشکر و قدردانی نمود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ