در نشست‌ رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای کووه‌ای مطرح شد:

ضرورت توسعه زیرساخت‌های گردشگری و فرهنگی کووه‌ای

کدخبر : 27267

در سلسله نشست‌های رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای جزیره، دهیار، شورا و چندتن از نخبگان کووه‌ای طی جلسه‌ای با افشار فتح‌الهی چالش‌ها و راهکارهای توسعه فعالیت‌های گردشگری، فرهنگی و اقتصادی جزیره بررسی شد.

افشار فتح‌الهی در این جلسه بیان داشت: کووه‌ای در مسیر تردد گردشگران قرار دارد و وجود طبیعت بکر و سواحل زیبا، ظرفیت این روستا را برای تبدیل به مقصد گردشگری دوچندان کرده است.

وی ادامه داد: توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای صنعت سبز گردشگری در این روستا موجب ایجاد شغل‌های پایدار و مولد و حذف مشاغل کاذب و فصلی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید برضرورت تکمیل کمپ پارک و افزایش مجموعه‌های بومگردی کووه‌ای، افزود: ایجاد اماکن اسکان و اقامت گردشگران در این روستا و ارتقای زیرساخت‌های رفاهی، کووه‌ای را به یکی از روستاهای مقاصد گردشگری تبدیل می‌کند.

به گفته فتح‌الهی استفاده از ظرفیت وب و فضای مجازی برای معرفی کووه‌ای به گردشگران داخلی و خارجی موضوع مهم دیگری است که باید مدنظر قرار بگیرد.

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم همچنین با تاید بر لزوم نمایشگاه عرضه مستقیم صنایع دستی، اضافه کرد: باید با حذف واسطه‌ها شرایط را سمتی پیش برد که بیشترین سود نصیب تولیدکننده شود و قیمت برای گردشگران نیز کاهش یابد.

وی ادامه داد: به همین منظور به دنبال راه‌اندازی نمایشگاه عرضه مستسقیم محصولات صنایع دستی در شهر قشم و اختصاص غرفه به هریک روستاها هستیم و همزمان در روستاها هم باید این شرایط فراهم شود.

فتح‌الهی ضمن ابراز تحسین از انتخاب کووه‌ای به عنوان روستای نمونه قرآنی، بیان کرد: فعالیت‌های فعالان فرهنگی کووه‌ای درخور تقدیر است و تلاش می‌کنیم بستر توسعه این اقدامات را با همکاری مردم روستا فراهم کنیم.

 

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه