در وزارت جهادکشاورزی؛

برگزاری بیست و چهارمین کنگره‌ی گیاه‌‌پزشکی کشور و دومین کنگره بیماری‌شناسیِ گیاهی

کدخبر : 26591

نماینده‌ی ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی: محققینِ گیاه‌پزشکی، افسران محافظ سلامت جامعه هستند.

بیست و چهارمین کنگره‌ی گیاه‌‌پزشکی کشور و دومین کنگره‌ی بیماری‌شناسی گیاهی با حضور سیدمجتبی خیام‌نکویی (معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی)، علیرضا مهاجر (معاون امور زراعت)، شاهپور علایی مقدم (معاون وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی (نماینده‌ی ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی)، محققین، اساتید و دانش آموختگان گیاه‌پزشکی کشور در محل سالن شهید شاه‌حسینی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به میزبانی موسسه‌ی تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور، برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی نماینده‌ی ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی، سلامت غذا و امنیت غذایی را نیازمند تحقیقات راهبردی دانست و از محققین گیاه‌پزشکی به عنوان افسران محافظ سلامت جامعه یاد کرد.

وی به تشریح ابعاد غذای سالم پرداخت و افزود: غذای سالم دارای دو بعد ظاهری و معنوی است که توجه کامل به هر دو بُعد در این کنگره، لازم می‌باشد.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در وزارت جهاد‌کشاورزی نقش غذا را بر روح انسان، نقشی موثّر دانست و اظهار داشت: ما در این کنگره، نیازمند سند ملی در گیاه‌پزشکی با نگاه به آینده هستیم؛ به گونه‌ای که نه تنها اگر بحرانی پیدا شد راه حل داشته باشیم؛ بلکه به سمت پیشگیری از آسیب‌های احتمالی باشیم.

وی خطاب به اساتید و دانشجویان دانشکده‌های کشاورزی که در این کنگره حضور داشتند پیشنهاد داد که به مسئله‌ی گیاه‌پزشکی، به صورت ملّی نگاه کنیم و افزود: برای رسیدن به این مهم، نیازمند مردمی‌سازی و استفاده از NGOها هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین ربانی در پایان، فرهنگ‌سازی را لازمه‌ی سلامت گیاه دانست و گفت: باید این‌گونه کنگره‌ها به صورت مسئله‌محور برگزار شود و مباحث آن را به سوی مسائل اولویت‌دار و حلّ آنان، هدایت کنیم.

 

روابط عمومی حوزه‌ی نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهاد‌کشاورزی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه