شرکت سپرده‌گذاری اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد :

۳ میلیون سهامدار، ۱۳ هزار میلیارد ریال سود سنواتی در مرداد دریافت کردند

کدخبر : 26479

شرکت سپرده‌گذاری اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد : در مرداد ماه سال جاری بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال سود سنواتی ناشران از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب بیش از ۳ میلیون سهامدار واریز شد.

تازه ترین اطلاعات منتشر شده از سوی سپرده‌گذاری حاکی از آن است که در دومین ماه تابستان سال جاری 26 ناشر بازار سهام در مجموع 13 هزار و 790 میلیارد و 386 میلیون و 268 هزار و 272 ریال را از طریق سامانه سجام به حساب 3 میلیون و 298 هزار و 731 سهامدار واریز کرده اند.

 بیشترین و کمترین سود پرداخت شده

 بر اساس این گزارش در این دوره زمانی، در بین 26 ناشر، بیشترین سود پرداختی با استفاده از سامانه سجام با مبلغ 9 هزار و 60 میلیارد و 587 میلیون و 601 هزار و 131 ریال متعلق به شرکت ایران خودرو دیزل و کمترین سود پرداختی نیز با مبلغ 187 میلیون و 280 هزار و 193 ریال به شرکت سیمان هگمتان اختصاص داشته است.

 بیشترین تعداد سهامدار

  همچنین در مرداد ماه سال جاری بیشترین تعداد سهامدارانی که سود سنواتی دریافت کرده اند شامل شرکت‌های «لیزینگ پارسیان با یک میلیون و 907 هزار و 681 سهامدار، پالایش نفت بندرعباس با 969 هزار و 624 سهامدار و سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین با 162 هزار و 770 سهامدار» می شود.

 کمترین تعداد سهامدار

 در همین حال در دومین ماه تابستان امسال، 4 شرکت نیز رکورددار کمترین تعداد سهامداری هستند که از طریق سجام سود سنواتی سهامداران خود را واریز کرده اند که شامل شرکت‌های «ماداکتو استیل کرد با 57 سهامدار، سیمان آرتااردبیل با 368 سهامدار، بانک آینده با 451 سهامدار و سرمایه گذاری افتخار سهام با 928 سهامدار» است.

 شرکت‌های پرداخت کننده سود در مرداد 1401

  گفتنی است 26 شرکتی که سود سنواتی سهامداران خود را در مرداد ماه به حساب آن ها از طریق سجام واریز کرده اند شامل شرکت‌های «نفت‌پاسارگاد ، سیمان‌ سفیدنی‌ریز، سرمایه‌گذاری‌صندوق‌بازنشستگی‌کشوری‌، قند مرودشت، ماداکتواستیل‌کرد، سیمان‌آرتااردبیل، سرمایه‌گذاری‌توسعه‌وعمران‌استان‌کرمان، بین‌المللی‌ساروج‌بوشهر، بانک‌آینده‌، تامین ‌سرمایه‌لوتوس‌پارسیان‌، شرکت‌سیمان‌هگمتان، واسپاری‌ملت، لیزینگ‌پارسیان، سرمایه‌گذاری‌نفت‌وگازوپتروشیمی‌تامین ، سرمایه‌گذاری‌سایپا، سرمایه‌گذاری‌افتخارسهام، شرکت پالایش نفت بندر عباس، شرکت‌سالمین، شرکت‌ سرمایه‌ گذاری‌ صنعت‌ و معدن، معدنی‌ املاح‌ ایران، سیمان‌ ارومیه، سرمایه‌گذاری‌مسکن‌زاینده‌رود، توکاریل، ایران‌خودرودیزل، شیرپاستوریزه‌پگاه‌خراسان و شهرسازی‌وخانه‌سازی‌باغمیشه» می شود.

  سامانه سجام چیست ؟

   لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

 بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

 سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

 

روابط عمومی سمات

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه