بانک کشاورزی/

صدور «شیلات کارت» توسط بانک کشاورزی برای حمایت از آبزی پروری

کدخبر : 23205

بانک کشاورزی در راستای طرح مردمی سازی یارانه ها و در حمایت از واحدهای تولیدی و مراکز تکثیر آبزیان ، «شیلات کارت» را با نرخ 12 درصد و تا سقف 200 میلیون تومان صادر می کند و مبالغ بالاتر از طریق سامانه بازارگاه با نرخ 15 درصد پرداخت می شود.

این بانک از ابتدای سال 1400 تا پایان خرداد 1401 بالغ بر 2000 فقره تسهیلات به مبلغ 8141 میلیارد ریال در زیربخش شیلات و آبزی پروری پرداخت کرده است. همچنین تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی برای حمایت از آبزی پروری در سه ماهه نخست سال 1401 نسبت به همین مقطع در سال گذشته 108 درصد رشد داشته است.

بر اساس این گزارش، لزوم استفاده بهینه از منابع برای تامین امنیت غذایی جامعه در کنار ارزش بالای غذایی آبزیان و اهمیت فراورده های شیلات ، موجب شده است تا بانک کشاورزی پرداخت تسهیلات به طرح های شیلات و آبزی پروری به ویژه پرورش ماهی در قفس را در اولویت  قرار دهد و هرسال برای رونق بیشتر تولید در این زیربخش تلاش کند.

این گزارش می افزاید: در همین راستا بانک کشاورزی در ستاد توسعه راهبردی شیلات کشور مشارکت فعال و حضور موثر دارد.

شایان ذکر است پرداخت تسهیلات به طرح های پرورش ماهی در قفس  جزو اولویت های اعتباری بانک کشاورزی است که با نرخ ترجیحی پرداخت می شود و این بانک با حمایت از طرح های پرورش ماهی در قفس، نقش موثری در ترویج به کارگیری روش های نوین تولیدی، استفاده بهینه از منابع و توسعه پایدار در بخش کشاورزی داشته است.

 

روابط عمومی بانک کشاورزی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
    ارسال نظر:

    ‍‍‍
    روی خط رسانه