رکورد پذیره‌نویسی صندوق‌های درآمد ثابت شکسته شد

مشارکت ۱۰۰۰میلیارد تومانی سرمایه‌گذاران «نخل» در ۳۰ دقیقه

کدخبر : 22849

مدیر عامل شرکت تامین سرمایه خلیج فارس با اعلام شکسته شدن رکورد جذب منابع در فرآیند پذیره‌نویسی صندوق‌های درآمد ثابت در بازار سرمایه، گفت: پذیره‌نویسی صندوق با درآمد ثابت «نخل» خلیج فارس امروز ۲۱ تیرماه، در بازه زمانی ۳۰ دقیقه با مشارکت حداکثری شرکت‌های زیر مجموعه گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، نهادهای حقوقی بازار سرمایه و اشخاص حقیقی صورت پذیرفت.

جواد عشقی‌نژاد اظهار داشت: در این پذیره‌نویسی در زمان ۳۰ دقیقه سقف واحد قابل پذیره‌نویسی صندوق مذکور ۹۹۰ میلیون واحد،  تکمیل شده و در نوع خود رکوردی جدید در بازار سرمایه به ثبت رساند.

وی درباره تعداد مشارکت کنندگان، تصریح کرد: در پذیره‌نویسی صندوق با درآمد ثابت نخل خلیج فارس ۱۰۳۹ نفر از اشخاص حقیقی و ۱۶ نهاد حقوقی شرکت کردند تا نماد «نخل» به عنوان اولین صندوق شرکت تامین سرمایه خلیج فارس، رکورددار بالاترین جذب منابع در فرآیند پذیره‌نویسی صندوق‌های درآمد ثابت در بازار سرمایه باشد.

وی خاطر نشان کرد: صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یکی از کم ریسک‌ترین انواع صندوق‌های هستند که سودی بیش از سود بانکی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده و با توجه به موضوع تعلق مالیات به سپرده بانکی اشخاص حقوقی این ابزار یکی از پر کاربرد‌ترین روش‌های مدیریت نقدینگی در اختیار شرکت‌ها است. این صندوق‌ها منابع در اختیار را در سپرده‌های بانکی، اوراق مشارکت، و سهام بنیادی در بازار سرمایه سرمایه‌گذاری می‌کنند. سهامداران ریسک گریز و شرکت‌های حقوقی که تمایل دارند تا سودی قابل اطمینان با حداقل ریسک و بازده مطلوب را دریافت کنند، می‌توانند مخاطب صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت باشند.

 

روابط عمومی شرکت تامین سرمایه خلیج فارس

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
    ارسال نظر:

    ‍‍‍
    روی خط رسانه