مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار تأکید کرد

ضرورت تسریع در انتشار صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ۳ ماهه

کدخبر : 22707

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار طی نامه‌ای به اعضا هیأت مدیره و مدیران عامل ناشران بورسی و فرابورسی به لزوم تسریع در انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ۳ ماهه تأکید کرد.

محسن انصاری مهیاری با اشاره به نزدیک شدن اتمام مهلت انتشار صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ که مطابق با بند ۳ ماده ۷ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات حداکثر ۳۰ روز پس از پایان مقطع میان‌دوره ای است، اظهار کرد: با هدف بهبود فرایندهای اطلاع‌رسانی و همچنین جلوگیری از درز اطلاعات نهانی، اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل ناشران بورسی و فرابورسی نسبت به انتشار این اطلاعات هر چه سریعتر اقدام کنند.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس با تاکید بر اینکه اطلاعات شرکت‌ها به محض تهیه باید بلافاصله افشا و منتشر شود، تصرح کرد: زمان‌بندی اعلام شده در دستورالعمل افشا، حداکثر مهلت ارائه صورت‌های مالی میان دوره ای طبق مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار است. بنابراین، بدیهی است چنانچه اطلاعات شرکت‌ها بلافاصله پس از تهیه و بر اساس زمان‌بندی اعلام شده، افشا و منتشر نشوند، از مصادیق اطلاعات نهانی به‌شمار خواهند رفت.

این مدیر ارشد سازمان بورس خاطرنشان کرد: ارائه به موقع اطلاعات و صورت‌های مالی شرکت‌ها مطابق با زمان‌بندی تعیین شده در دستورالعمل افشای اطلاعات یکی از معیارهای اصلی در محاسبات امتیازات رتبه‌بندی ناشران محسوب می‌شود.

 

سنا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه