مشارکت بانک کشاورزی و پتروشیمی جم در اجرای پروژه‌های کارآفرینانه و اشتغال‌زا

کدخبر : 21912

پتروشیمی جم و بانک کشاورزی در یک اقدام مشارکتی طرح‌های پرورش ماهی در قفس و گلخانه سبزی و صیفی در استان بوشهر را از محل اعتبارات تلفیقی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور و منابع شرکت پتروشیمی جم راه‌اندازی کردند.

طرح پرورش ماهی در قفس با ظرفیت تولید ۵۰۰ تن در هر دوره شش ماهه به بهره‌برداری رسیده و زمینه اشتغال مستقیم ۱۵ نفر را فراهم کرده است.

این پروژه از محل سپرده‌گذاری‌های شرکت پتروشیمی جم با هدف عمران و آبادی بنادر استان بوشهر، ارزآوری و درآمد ملی، بازسازی ذخایر ماهیان دریایی و کاهش فشار در برداشت ذخایر طبیعی در سواحل بندر خورشهاب بخش ساحلی شهرستان تنگستان اجرا شده است.

طرح‌ پرورش ماهی در قفس با هدف تولید ماهی سی‌باس، به عنوان یکی از مهم‌ترین گونه‌های مورد علاقه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس جهت صادرات و به منظور حمایت از بخش کشاورزی، حفظ منابع آبی کشور، افزایش تولید اجرا شده و زمینه اشتغال مستقیم ۱۵ نفر را ایجاد کرده است.

همچنین پروژه گلخانه سبزی و صیفی در روستای علی‌آباد تلخو از توابع بخش کاکی شهرستان دشتی استان بوشهر با حجم تولید ۳۲۰ تن در سال، محصولات عمده خود را جهت مصرف بازارهای داخلی و صادرات به کشورهای روسیه و عراق عرضه می‌کند.

گفتنی است پتروشیمی جم در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود در اجرای پروژه‌های کارآفرینانه و اشتغال‌زا در سطح منطقه مشارکت دارد که این دو طرح برگ افتخاری در کارنامه مجموعه پتروشیمی جم و بانک کشاورزی برای حمایت از کارآفرینی، ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید در مناطق محروم و دورافتاده کشور است.

 

روابط عمومی پتروشیمی جم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه