کدخبر : 9374

متخصصان آمریکایی از شرکت داروسازی Sorrento Therapeutics، پادتنی را کشف کردند که مطابق با گفته آن‌ها می‌تواند به میزان ۱۰۰ درصد نفوذ کروناویروس به داخل سلول را مسدود کند.

 آیا پادتن جدید می‌تواند بطور ۱۰۰ درصد مانع از نفوذ کروناویروس به سلول‌ها شود؟

 

 
 

به نقل از «فاکس نیوز»، متخصصان آمریکایی از شرکت داروسازی Sorrento Therapeutics، پادتنی را کشف کردند که مطابق با گفته آن‌ها می‌تواند به میزان ۱۰۰ درصد نفوذ کروناویروس به داخل سلول را مسدود کند.

 

مطابق با اطلاعات منبع نامبرده، متخصصان به مطالعه و آنالیز میلیارد پادتن پرداختند که در بین آن‌ها صد‌ها پادتن در بین آن‌ها می‌تواند بر کروناویروس تأثیر بگذارد. پس از آن، متخصصان ده‌ها پادتن را جدا کردند که مطالعه آتی آن‌ها نشان داد که یکی از آن‌ها STI-۱۴۹۹ قادر است بطور ۱۰۰ درصد از سلول‌های انسان در مقابل عفونت جلوگیری کند.

 

این پادتن قادر است طی ۴ روز ویروس را از بدن دفع کند. این دارویی است که بطور دقیق کار می‌کند. اما آزمایش‌ها فقط در شرایط آزمایشگاهی انجام می‌شود. از اینرو شرکت نامبرده هنوز اجازه تولید دارو را دریافت نکرده است.

 

به گفته ریاست شرکت مذکور «اگر خنثی‌کننده پادتن در بدن انسان را داشته باشیم، دیگر نیازی به ایجاد فاصله اجتماعی نخواهد بود»

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران میخوانند :
   ‍‍‍
   روی خط رسانه