اخبار حوادث | اخبار حوادث روزانه | اخبار حوادث مهم

اخبار حوادث | 2 متهم در صحنه سرقت 168 صندوق امانات بانک ملی دانشگاه

کدخبر : 20929

دو متهمان اصلی سرقت بزرگ از بانک ملی شعبه دانشگاه تهران ساعت 2 بامداد دیروز 23 خردادماه صحنه سرقت را بازسازی کردند.

اخبار حوادث: حسین درویشی گفت: سه تیم تخصصی از جمعیت هلال احمر شهرستان های فیروزآباد و فراشبند به محل حادثه اعزام و کلیه تیم های عملیاتی دیگر این جمعیت به حالت آماده باش صد در صدی می باشند. 

اخبار حوادث: محمدهادی قانع گفت: به دنبال وقوع حادثه انفجار و حریق یکی از مخازن آمونیاک در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد و نشتی شدید مخازن آمونیاک، شماری از کارکنان این کارخانه دچار مسمومیت شده و نیروهای امدادی این محل در حال تلاش برای رفع خطر نشت گاز خطرناک آمونیاک هستند.

ساعت دو بامداد دوشنبه 23 خرداد امسال، متهمان پس از انجام تحقیق و بازجویی در دادسرای جنایی تهران پس از 72 ساعت که از دستگیری و تحقیقات پلیسی گذشته بود، برای بازسازی صحنه جرم راهی محل شدند.

خودروی پلیس که حامل دو نفر از متهمان اصلی پرونده  سرقت بانک ملی  بود، مقابل بانک در خیابان انقلاب تهران توقف کرد. از آنجایی که سارقان رأس ساعت دو بامداد 13 خرداد وارد بانک شده بودند، تیم تحقیق نیز آنها را همان ساعت به بانک منتقل کردند تا به بازسازی صحنه سرقت بپردازند.

 

 

این بازسازی در مقابل دوربین تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی پایتخت و با حضور قاضی نصرتی، سرپرست دادسرای ویژه سرقت پایتخت، سرهنگ علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ و افسر پرونده و تیم تحقیق صورت گرفت.

در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که بانک 1040 صندوق امانات دارد که 264 صندوق آن تحویل مشتری‌ها داده شده و از این تعداد 168 صندوق مورد سرقت قرار گرفته است.

تاکنون حدود 70 مالباخته پرونده سرقت از بانک ملی به شعبه دوم دادسرای ویژه سرقت مراجعه و شکایت خود را ثبت کرده‌اند. یکی از افرادی که شکایت خود را ثبت کرده مرد طلافروشی بود که 10 میلیارد تومان طلا در صندوق امانت بانک داشت.

دیگری پزشک جراحی بود که 650 میلیون تومان سکه و ارز داخل صندوق قرار داده بود. مرد میانسالی که از سال 97 صندوق اجاره کرده بود نیز در میان شاکی‌ها بود ارزش اموال مسروقه وی 4 میلیارد و 500 میلیون تومان، برآورد شده است. 

شاکی بعدی فردی بود که 130 سکه طلا و مقداری ارز در صندوق به امانت گذاشته بود. پس از  بازسازی صحنه سرقت  همچنان ثبت شکایت از شاکی‌ها و برآورد میزان سرقت‌ها ادامه دارد.

بنابر این گزارش، ساعت 8 صبح دوشنبه 16 خرداد خبر سرقت بزرگ از صندوق امانات بانک ملی مقابل دانشگاه تهران به پلیس اعلام شد.

اما 48 ساعت بعد سارقان شناسایی و 10 نفر از آنها در تهران و شهرهای اطراف و سه نفر نیز در ترکیه بازداشت شدند. تحقیقات در رابطه با این سرقت ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه