رپرتاژ اگهی /

وکیل مهاجرتی را براساس روش مهاجرت‌تان انتخاب کنید!

کدخبر : 20921

مهاجرت به یک کشور جدید، چه برای شروع یک زندگی جدید و یا برای یک سرمایه گذاری تجاری، می‌تواند یک فرآیند سخت و پیچیده باشد.

 کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرتی می‌تواند بهترین راه‌حلی باشد که به تسهیل روند درخواست شما کمک می‌کند. حتی اگر همه مدارک و فرم‌های لازم را تکمیل و ارائه کرده باشید، ممکن است برخی شرایط متفاوت و منحصر به‌فرد بوجود آید که پرونده شما را با مشکل مواجه کند.

اینجاست که مشاوره با یک وکیل اهمیت پیدا می‌کند. اما مسئله اصلی، انتخاب گزینه مناسب از بین وکلا و مشاوران مهاجرتی است که تجربه و دانش کافی را درباره برنامه مهاجرتی شما داشته باشند. در ادامه این مطلب، با بررسی ویژگی‌های یک وکیل مهاجرتی خوب، به شما در انتخاب بهترین وکیل براساس روش مهاجرت‌تان کمک می‌کنیم.  

 

انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی

زمانی که وارد فرآیند درخواست ویزا و مهاجرت می‌شوید، در همان مراحل اول متوجه خواهید شد که تا چه اندازه سخت و پیچیده است. به همین دلیل احتمالاً تصمیم خواهید گرفت که از یک وکیل مهاجرتی کمک بگیرید. وکلای مهاجرت با اطلاع از روند کلی مهاجرت و تجربه‌ای که در این زمینه دارند، می‌توانند به سریع‌تر شدن روند رسیدگی و پردازش پرونده شما کمک کنند. اما آنچه اهمیت دارد، این است که بتوانید بهترین وکیل را پیدا کنید تا شانس موفقیت‌تان بالاتر برود. برخی از معیارهای اساسی انتخاب بهترین وکلای مهاجرتی عبارت است از:

1. توجه به کیفیت کار وکیل مورد نظر

زمانی که به دنبال پیدا کردن وکیل مهاجرتی برای خود هستید، بهتر است عجله نداشته و فوراً اولین وکیلی که با آن مواجه شدید را انتخاب نکنید. بررسی سابقه کاری وکلا و همچنین میزان موفقیت پرونده‌های قبلی آن‌ها، باعث می‌شود که بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. اگر در اینترنت جستجو کنید، می‌توانید درباره آژانس‌های مهاجرتی و وکلای آن‌ها تحقیق کرده و با بررسی سابقه، نظرات مراجعان قبلی آن‌ها را نیز بررسی کنید.

همچنین، تنها در صورتی که یک وکیل قیمت پایین‌تری رابه شما پیشنهاد داد، به گرفتن مشاوره از او فکر نکنید. اگرچه برنامه‌ریزی و مدیریت هزینه‌ها در زمان مهاجرت بسیار مهم است، اما تنها انتخاب وکیل براساس قیمت پایینی که به شما پیشنهاد داده، روش صحیحی نیست. زمانی که از کیفیت کار یک وکیل مطمئن باشید، شانس خود را برای موفقیت پرونده مهاجرتی خود افزایش داده‌اید و در نتیجه پرداخت هزینه بالاتر هم ارزش دارد.

2. پرس‌وجو از طریق آشنایان و شبکه‌های اجتماعی

هنگام جستجو برای وکیل می‌توانید از آشنایان خود پرس‌وجو کرده و ببینید ک آیا کسی را می‌شناسید که قبلاً از یک وکیل مهاجرت کمکی گرفته باشد یا خیر. حتی ممکن است کسانی که شما می‌شناسید، آشنایانی داشته باشند که قبلاً مراحل مهاجرت را گذرانده و از یک وکیل کمک گرفته‌اند. به این‌ترتیب، می‌توانید از کیفیت کار و سابقه حداقل چند نفر از گزینه‌های احتمالی خود مطمئن شوید. این یکی از بهترین راه‌های پیدا کردن بهترین وکیل مهاجرتی برای شما است.

می‌توانید از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی هم برای این منظور کمک بگیرید. از طریق این پلتفرم‌های آنلاین می‌توانید حتی شکایات و یا بررسی‌های مفید را درباره این افراد بخوانید. امروزه اغلب آژانس‌ها و موسسات مهاجرتی وب‌سایت و پلتفرم‌های اختصاصی خود را برای برقراری ارتباط با مردم دارند. شما می‌توانید با جستجوی نام این موسسات، به‌خوبی با سابقه کاری آن‌ها آشنا شوید. یکی از منابع قابل‌اطمینان و نا‌م‌آشنا برای دسترسی به بهترین وکیل مهاجرتی، موسسه پارسی کانادا (https://parsicanada.com/) است.

3. بررسی اعتبار قانونی

اگر در دو مرحله قبل موفق به انتخاب یک وکیل مهاجرتی عالی برای خود شده‌اید، باید اعتبار قانونی آن‌ها را بررسی کنید. اگر وکیل شما تنها در داخل کشور فعالیت می‌کند، می‌توانید اعتبار آن‌ها را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنید. اما اگر وکیلی را برای پرونده مهاجرت خود انتخاب کرده‌اید که در کشور مقصد شما نیز دفتر مهاجرتی دارد، باید سازمان‌های مربوطه برای تأیید اعتبار را پیدا کنید. به‌عنوان مثال، اگر قصد دارید به استرالیا بروید و وکیل شما در این کشور نیز فعالیت رسمی دارد، می‌توانید صلاحیت او را از طریق سامانه "MARA" پیگیری کنید. 

4. مصاحبه با وکیل انتخاب شده

بعد از مراحل قبل و یافتن چند گزینه از بین وکلای مهاجرتی، بهتر است برای ملاقات با آن‌ها وقت بگیرید. در یک مصاحبه تلفنی یا حضوری به‌طور خلاصه درباره شرایط خود توضیح داده و بررسی کنید که برای هدف مورد نظر شما مناسب هستند. بهتر است از آن‌ها بپرسید که تابحال مراجعه‌کننده‌ای با برنامه مهاجرتی شما داشته و موفقیتی کسب کرده‌اند یا خیر.

شما یک بار مهاجرت می‌کنید و چه‌بسا این تصمیم، مهم‌ترین تصمیم زندگیتان باشد. باتوجه‌به هزینه‌های مهاجرت، سختی‌ها و دشواریِ مسیر؛ آیا جایی برای آزمون‌وخطا و ریسک‌کردن وجود دارد؟ احتمالاً خودتان هم می‌دانید که داشتن سابقۀ ریجکتی، در تلاش‌های بعدی شما حتی برای کشوری دیگر هم ممکن است تاثیر منفی داشته باشد. پس بهتر است وکیل خود را با دقت انتخاب کنید.

مهاجرت

5. بررسی هزینه خدمات وکیل مهاجرتی

قبل از استخدام وکیل مهاجرتی بسیار مهم است که بدانید دقیقاً برای چه چیزی هزینه خواهید کرد. زمانی که چند گزینه را در لیست وکلای احتمالی خود بررسی می‌کنید، درباره هزینه‌ها نیز صحبت کنید. سپس می‌توانید با بررسی سوابق حرفه‌ای آن‌ها و هزینه‌ای که به شما می‌گویند، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

انتخاب وکیل مهاجرتی براساس روش مهاجرت

مهاجرت، جدا از شادی‌ها و احساساتِ خوبی که به‌همراه دارد، برای مدتی شما را در شرایط استرس‌آور و نگران‌کننده قرار می‌دهد. شما نیاز دارید با وکیل یا موسسه مربوطه در ارتباط باشید تا هم از روندِ پیشرفتِ پرونده مطلع شوید و هم از میزان این استرس و نگرانی‌ها کاسته شود. نکات گفته شده در بالا برای انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به شما کمک می‌کند تا بتوانید از بهترین مشاور و راهنما در مسیر مهاجرت خود کمک بگیرید.

تمام این نکات را در نظر گرفته و باتوجه به نوع برنامه مهاجرتی که قصد دارید برای شرکت در آن درخواست دهید، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. بسیار مهم است که از وکیل مهاجرتی خود بخواهید تا اگر درباره برنامه مهاجرتی شما تجربه داشته و توانسته مراجعانی را با موفقیت در این مسیر راهنمایی کند، درباره آن به شما توضیح دهد. با این کار مطمئن خواهید بود که آن‌ها حداقل در این روش مهاجرتی خاص تجربه کافی را دارند.

سخن نهایی

پیچیدگی روند مهاجرت و شرایط و قوانینی که روز به روز در حال تغییر هستند، باعث شده تا اکثر افرادی که قصد مهاجرت دارند بخواهند از یک وکیل مهاجرتی کمک بگیرند. وکلای مهاجرت درباره قوانین کشورهای مختلف اطلاعات کافی داشته و با تجربه‌ای که در این زمینه دارند، می‌توانند به شما در افزایش شانس موفقیت‌تان کمک کنند.

اما انتخاب بهترین وکیل براساس روش مهاجرتی شما، بحث مهمی است که باید به آن توجه کنید. در این مطلب با بررسی ویژگی‌های یک وکیل مهاجرتی خوب، توضیح دادیم که چگونه می‌توان براساس روش مهاجرتی، بهترین وکلای ممکن را انتخاب کرد. مجموعه وکلای موسسه پارسی کانادا با سابقه و تجربه درخشان خود در امر مهاجرت، می‌توانند همراه شما در این مسیر باشند.

* مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری رصدورزشی مسئولیتی بابت آن ندارد 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه