رپرتاژ اگهی /

آنالیز بدن به شما میگوید: کاهش وزن یا کاهش چربی ؟ مسئله این است

کدخبر : 19966

یکی از باورهای رایجی که در ذهن عموم جا افتاده این است که کاهش وزن و کاهش چربی یکی هستند. اما با وجود اینکه کاهش چربی بدن یک بخش مهم از پروسه کاهش وزن را شامل می شود، اما بدن ما علاوه بر چربی چیزهای دیگری نیز از دست می دهد. این برای شما و سلامتی شما چه معنایی دارد؟

یکی از باورهای رایجی که در ذهن عموم جا افتاده این است که کاهش وزن و کاهش چربی یکی هستند. اما با وجود اینکه کاهش چربی بدن یک بخش مهم از پروسه کاهش وزن را شامل می شود، اما بدن ما علاوه بر چربی چیزهای دیگری نیز از دست می دهد. این برای شما و سلامتی شما چه معنایی دارد؟

ما به شما میگوییم دستگاه بادی انالایزر چطور به کمک شما میاید تا به جای کاهش وزن ،چربی از دست دهید

اما کاهش چربی برای بدن به چه معنی است؟

آنالیز بدنی افرادی که دارای اضافه وزن هستند، میزان چربی را بیشتر از میزان بافت عضله و آب بدن نشان می دهد، بنابراین شما باید رویکردی متمرکز را برای نتایج بهتر و بر اساس آنالیز بدنی خود اتخاذ کنید. در این مقاله تفاوت های کلیدی بین کاهش وزن، کاهش چربی، و نحوه کاهش وزن صحیح را بررسی می کنیم.

اگر بخواهیم بدن را در هنگام کاهش وزن آنالیز کنیم، به دو مورد برمی خوریم: وقتی که یک کاهش کلی در وزن بدن داریم، و هنگامی که کاهش چربی بدن اتفاق می افتد. آنالیز های بدنی (افرادی که وزن کم کرده اند) با دستگاه های بادی کامپوزیشن نشان می دهد که وقتی وزن بدن کم می شود، فقط چربی از بین نمی رود، بلکه در هر کدام از اجزای ترکیبات بدن تغییراتی ایجاد می‌شود. چربی بدن، توده بدون چربی بدن و آب بدن نیز کاهش می یابد. بادی کامپوزیشن ها این نکته را درخصوص افزایش وزن بدن نیز تایید می کنند

 

کاهش وزن چگونه اتفاق می افتد؟

برنامه های رژیم غذایی و ورزشی وجود دارد که بر اساس بادی کامپوزیشن، به شما کمک می کند تا به کاهش چربی برسید  برنامه های غذایی خوب برای کاهش وزن اساساً به یک چیز خلاصه می شوند: کاهش انرژی از غذا و در عین حال افزایش انرژی از طریق ورزش و فعالیت بدنی (یعنی در واقع کاهش میزان کالری).

رعایت این نکات باعث می شود که بدن شما وادار شود تا انرژی از دست رفته را با تجزیه چربی بدن و ماهیچه ها جبران کند. اگر بتوانید همانند نتایج دقیق بادی آنالیزر، به بدن خود بگویید که تمام انرژی مورد نیاز خود را از چربی بدن دریافت کند، بسیار عالی خواهد بود. اما این اتفاق نمی افتد. با کاهش وزن، علاوه بر چربی بدن، مقداری عضله را به شکل توده بدون چربی بدن از دست خواهید داد.

البته با توجه به مدل های مختلف بادی انالایزر اینبادی قیمت اینبادی 270 مقرون به صرفه ترین بادی انالایزر اینبادی موجود در ایران است0

وزن

کاهش چربی

براساس برگه نتایج اینبادی ، بادی کامپوزیشن وزن بدن انسان، علاه بر میزان اب بدن، بافت های چربی، عضلات بدن و بافت ماهیچه ای و بافت چربی را به عنوان مهمترین اجزای بدن آنالیز می کند، بنابراین چربی بدن و به طور کلی، ترکیبی از چربی ضروری است. ذخیره سازی بافت چربی در واقع ذخایر انرژی انباشته شده است.

این نوع چربی با تغییر رژیم غذایی و برنامه ورزشی خود به وضوح تغییر می کند.ذخیره بیش از حد چربی می تواند بر سلامت جسمی و روحی ما تأثیر منفی بگذارد.

چرا باید روی کاهش بافت چربی تمرکز کنید نه کاهش وزن؟

آنالیز بدن افرادی که دارای اضافه وزن هستند، ارتباط واضحی را بین چاقی و بیماری های مزمن نشان می دهد، در صورتی که حتی کاهش وزن غیر کارشناسی و بدون انالیزبدنی می تواند منجر به عواقب ناخواسته ای مانند اختلال در غذا خوردن شود. به همین دلیل است که تمرکز بر کاهش چربی - و ترکیب بدنی سالم - رویکرد بسیار بهتری است زیرا فرد را تشویق می‌کند بیشتر حرکت کند و خوب غذا بخورد.

فواید کاهش چربی برای سلامتی چیست؟

آنالیز بدنی دقیق میزان چربی بدن را نشان می دهد که معیار بسیار بهتری برای سنجش سلامتی نسبت به وزن است. به یاد داشته باشید که وزن بدن تنها شامل میزان چربی های بدن نیست، بلکه بر اساس نموداری که بادی آنالیزرهای امروزی به ما نشان می دهند، وزن بدن از توده بدون چربی بدن، چربی بدن و آب درون سلولی و خارج سلولی و بافت ماهیچه ها و عضلات بدن تشکیل شده است، بنابراین هرگونه تغییر در این اجزا می تواند منجر به افزایش وزن شود. اما چربی اضافی بدن، به خصوص چربی ذخیره شده، ارتباط بسیار نزدیک تری با بیماری های مزمن دارد، مانند: دیابت نوع 2، فشار خون، بیماری قلبی و سرطان های مختلف.

چه روش های مختلفی که برای اندازه گیری میزان چربی بدن وجود دارد؟

آنالیز ترکیب بدن برای پیگیری کاهش چربی بدن به صورت منظم باید انجام شود. دستگاه ها و روش های مختلفی برای بادی کامپوزیشن وجود دارد، از جمله کولیس، توزین هیدرواستاتیک، DEXA و InBody.اگر نتایج واقعاً دقیقی می‌خواهید، باید توسط یک متخصص بسیار ماهر که از ابزار درجه پزشکی برای انالیز بدن شما استفاده می‌کند، آزمایش شوید. کولیس های پلاستیکی و ترازوهای خانگی بهترین گزینه نیستند.

وقتی وزن کم می کنید، علاوه بر بافت چربی، بافت های دیگر بدن نیز کاهش می یابد.در پروسه کاهش وزن یکی از زیان‌ها می‌تواند ناشی از کاهش توده عضلات بدن باشد. این از مهمترین نکاتی است که نشان می دهد چرا باید در طول کاهش وزن ترکیبات بدن شما توسط دستگاه های بادی کامپوزیشن دائما انالیز شود، زیرا مقدار توده بدون چربی بدن شما به طور مستقیم بر میزان متابولیسم پایه شما (یا آنچه ممکن است به عنوان متابولیسم خود از آن یاد کنید) تأثیر ‌بگذارد.

دستگاه های بادی آنالیز مانند اینبادی، میزان متابولیک پایه شما (BMR) را به شما نشان می دهد.

این عدد، تعداد کالری هایی است که بدن شما به طور طبیعی در حالت استراحت می سوزاند. وقتی روی کاهش وزن تمرکز می کنید،اندازه متابولیسم بدنتان را کاهش می دهید.

بنابراین وقتی میزان چربی و بافت های چربی و عضلات را اندازه گیری نکرده اید و بر اساس همان عادات غذایی قبلی پیش می روید، خودتان را برای افزایش وزن آماده کنید.

چگونه کاهش وزن می تواند متابولیسم شما را کاهش دهد؟

در اینجا بادی کامپوزیشن انالیز فردی چاق و دارای اضافه وزن را با استفاده از برگه نتایج اینبادی را با هم میبینیم

وزن

آنالیز بدنی این فرد، همراه با وزن بالا و اندازه گیری توده چربی بدن نشان می دهد که به طور طبیعی ماهیچه هایش را برای تحمل وزن بدن خود توسعه داده. این بدان معناست که عموماً افراد چاق متابولیسم نسبتاً بالایی نیز دارند.

نتایج دقیق بادی کامپوزیشن برای یک فرد چاق، میزان وزن و چربی بدن را به طور قابل توجهی بیش از حد متوسط نشان می دهد، البته باید توجه داشته باشید که آنالیز میزان توده عضلانی اسکلتی نیز همینطور است.

برگه نتایج آنالایزرهای بدن نشان داد که بر خلاف یک ورزشکار، یک فرد چاق به دلیل تحمل وزن زیاد، عضلات بیشتری دارد، مقدار زیادی عضله که فقط برای حرکت دادن چنین بدن سنگینی به اطراف وجود دارد.

 این بدان معناست که عموماً افراد چاق متابولیسم نسبتاً بالایی نیز دارند.

چگونه می توانم از بازگشت دوباره وزن جلوگیری کنیم ؟

وزن

بادی آنالایزرها به ما نشان می دهند که با هر میزان کاهش وزن، مقداری کاهش توده بدنی بدون چربی نیز وجود خواهد داشت. متابولیسم پایین، همراه با عادات غذایی نامنظم، راهی مطمئن برای بازیابی وزن است.

مطمئن باشید که بدون توسعه بیشتر توده بدون چربی بدن و ماهیچه های اسکلتی (برای کمک به رشد متابولیسم)، اگر مراقب میزان کالری مصرفی خود نباشید، افزایش وزن همچنان باقی می ماند

نحوه ساخت عضله، کاهش چربی: ترکیب بدن سالم

در اینجا سه زمینه اصلی برای تغییر بادی کامپوزیشن، بهبود سلامت و تندرستی بدن وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کنید.

1. به جای کاهش وزن روی ترکیب بدن تمرکز کنید

آنالیز میزان کاهش وزن را متوقف کنید. در عوض، تغییرات در بادی کامپوزیشن را دنبال کنید.

بادی آنالیز راهی سریع و آسان برای آزمایش منظم و پیگیری پیشرفت شما هستند.

2. کالری های خود را بشمارید و عادات غذایی جدیدی ایجاد کنید.

یک گام مهم بهبود عادات غذایی انتخاب یک برنامه غذایی است، در واقع باعث می شوند از رژیم غذایی خود لذت خواهید برد.

3. تمرینات قدرتی را برای افزایش متابولیسم خود شروع کنید

تغییر بادی کامپوزیشن برای طولانی مدت

کاهش چربی مهمتر از کاهش وزن است و منجر به تغییرات طولانی مدت خواهد شد.

آنالیزر بدن ترکیب بدن‌تان را دقیق اندازه گیری می کند و به شما کمک می کند تا در مسیر رسیدن به تناسب اندام درست، قرار بگیرید و در عین حال چربی‌ها را برای همیشه کاهش می‌دهید.

 

ایده پزشکی اشکان نماینده انحصاری دستگاه های لاغری و انالایزر بدن اینبادی

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه