فال حافظ

طرز صحیح فال گرفتن با دیوان حافظ

کدخبر : 19553

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که آیا فال گرفتن با دیوان حافظ آداب و رسومی دارد و باید برای این کار از شیوه ای خاص استفاده کرد؟

به گزارش شماواقتصاد:برای همه پیش آمده که بخواهیم فال حافظ بگیریم یا به دیوان حافظ تفال بزنیم.

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که آیا گرفتن فال حافظ با دیوان حافظ آداب و رسومی دارد و باید برای این کار از شیوه ای خاص استفاده کرد؟

 

در این گزارش به روش صحیح فال گرفتن پرداخته ایم.

برای گرفتن فال حافظ، ابتدا باید یک کتاب دیوان حافظ تهیه کنید. چنانچه از قبل این کتاب را در منزل دارید دقت کنید برگه های کتاب پاره و مفقود نشده باشند. برخی از کتاب های غزلیات حافظ فقط برای گرفتن فال چاپ شده اند و در هر صفحه از کتاب یک غزل چاپ شده است. ابتدای کتاب جدولی از اعداد که مربوط به شماره غزل هاست درج شده که می توانید با چشمان بسته یکی از اعداد را انتخاب کنید و غزل مربوط به آن عدد، فال شماست.

 

 

برخی دیگر پس از هر غزل یک تفسیر کلی برای فال گیرنده نوشته شده است.برخی ترجیح می دهند غزل را با توجه به نیت خود تفسیر کنند زیرا غزلیات حافظ معمولا چند معنی مختلف دارند.برخی کتاب های دیوان حافظ هم آنقدر نفیس و زیباست که مردم آن را برای تزئین و قرار دادن در دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند.

نیت کنید

نیت و حاجت خود را در دل بیان کنید؛ نیت کردن مهم ترین بخش فال حافظ است بنابراین دقت کنید نیت شما بدون ابهام باشد و البته چیزهای بدیهی را نیت نکنید.

 

پس از نیت معمولا جمله زیر را می گویند:

ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی؛ تو را به خدا و به شاخ نبات ات قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا بر آورده سازی.

 

چگونگی باز کردن کتاب حافظ

پس از نیت کردن و قسم دادن حافظ، فال گیرنده چشمان خود را می بندد و کتاب را با دست چپ گرفته و با انگشتان دست راست صفحه ای را تصادفی باز می کند.

 

بین دو صفحه ای که باز شده، صفحه سمت راست را انتخاب کرده و غزل بالای صفحه پاسخ فال است زیرا در برخی از دیوان ها ممکن است چند غزل در یک صفحه باشد همچنین ممکن است بیت اول غزل در صفحه قبل باشد یعنی غزل از ابتدای صفحه سمت راست شروع نشده باشد که باید به صفحه قبل رفته و از ابتدای غزل، شعر را بخوانید.

 

در غزل فال شما یک یا چند بیت وجود دارد که پاسخ نیت شما در آن نهفته است. اگر پاسخ نیت خود را پیدا نکردید به غزل بعدی که اصطلاحا به آن شاهد فال حافظ گفته می شود رفته و یکی از بیت های شماره ۱ – ۳ – ۵ غزل دوم را که مطالب غزل قبلی را تایید و تکرار می کند بخوانید تا به پاسخ نیت خود برسید.

 

برای تعبیر و تفسیر فال حافظ می توانید از یک نفر که در امر شعر خوانی و تفسیر آگاه است، کمک بگیرید اما به طور حتم بهترین تعبیر کننده فال حافظ خودتان هستید.

 

تمام غزل های حافظ معمولا چند معنی مختلف دارند و پذیرفتن خوب و بد غزل به وضعیت روحی و عاطفی صاحب فال بستگی دارد. شما باید هر بیت از غزل را که بیشتر با شرایط فعلی و نیت شما سازگار است به عنوان تعبیر فال حافظ خودتان در نظر بگیرید. لغت و فعل های به کار رفته در غزل نشان از مثبت یا منفی بودن نیت شما خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه