زمان واکسیناسیون هر ایرانی مشخص شد

کدخبر : 16053

با راه‌اندازی سامانه سلامت به نشانی salamat.gov.ir، افراد با وارد کردن کد ملی و شماره همراه از طریق پیامک زمان مراجعه برای تزریق واکسن به آن‌ها اعلام می‌شود.

زمانبندی  واکسیناسیون  کرونا بر اساس ردیف شغلی و سنی در ایران مشخص شده و بر مبنای آن که وزارت بهداشت اعلام کرده هر فرد می تواند با مراجعه به سایت که از روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ راه اندازی شده نسبت به زمان واکسیناسیون خود و اطرافیانش آگاه شود با راه اندازی این سامانه از افراد با وارد کردن کد ملی و شماره همراه از طریق پیامک زمان مراجعه برای واکسیناسیون بارها اعلام می شود در اینجا در قالب جدول زمانبندی قصد داریم با سادگی بیشتری زمانبندی کرونا را به هموطنان خود اعلام کنیم.

 

زمان‌بندی واکسیناسیون در ایران در نمایی کلی

 

زمان واکسیناسیون ایرانیان اعلام شد

وزارت بهداشت از اسفند ۹۹ تزریق واکسن کرونا به هموطنان ایرانی را آغاز کرده و تاکنون اندکی از افراد توانسته‌اند این واکسن را دریافت کنند، به همین ترتیب زمان‌بندی واکسیناسیون کرونا بر اساس ردیف شغلی و سنی در ایران به شرح زیر اعلام شده است.

 

فاز اول: حدود یک و نیم میلیون نفر

 

فاز اول واکسیناسیون کرونا در ایران: حدود ۱.۵ میلیون نفر

 

در فاز اول تزریق واکسن کرونا یعنی در اسفند ۹۹ کارکنان مستقیم تغسیل متوفیان کووید ۱۹، پرسنل آزمایشگاه‌های کووید و نمونه‌بردار‌ها و کارکنان خط اول حوزه بهداشت واکسینه شده‌اند.

کارکنان خط اول حوزه درمان و پزشکی، پرسنل عملیاتی اورژانسی کشور، مرکز نگهداری سالمندان، جانبازان و معلولین و کارکنان مراکز خدمات جامع سلامت روستایی از اسفند ۹۹ تا فروردین ۱۴۰۰ واکسینه شده‌اند و سایر کارکنان بیمارستان‌های بستری کننده کووید ۱۹ تا پایان اردیبهشت واکسینه خواهند شد که جمعا حدود یک و نیم میلیون نفر می‌شوند.

 

فاز دوم: حدود ۱۲ میلیون نفر

 

فاز دوم واکسیناسیون کرونا در ایران: حدود ۱۲ میلیون نفر

 

در فاز دوم واکسیناسیون کرونا حدود ۱۲ میلیون نفر واکسن را تزریق خواهند کرد.

واکسیناسیون گروه سنی بالای ۸۰ سال از اردیبهشت تا خرداد ۱۴۰۰ را شامل می‌شود. همچنین در خرداد و تیرماه ۱۴۰۰ گروه‌های سنی ۶۵ تا ۷۹ سال واکسینه خواهند شد که اولویت در ابتدا با سنین بالاتر است. همچنین تا پایان تیر ماه افراد ۱۶ تا ۶۴ سال که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند واکسیناسیون خواهند شد.

در تیر و مرداد ۱۴۰۰ گروه‌های سنی ۶۰ تا ۶۴ سال واکسن را دریافت می‌کنند.

 

فاز سوم: حدود ۴ میلیون نفر

 

فاز سوم واکسیناسیون کرونا در ایران: حدود ۴ میلیون نفر

 

در فاز ۴ واکسیناسیون کرونا حدود ۴ میلیون نفر واکسن تزریق می‌کنند.

در مرداد و شهریور امسال ساکنان در زندان‌ها و مراکز تأدیب، پرسنل پلیس، نظامیان و سربازان در پادگان‌ها، گرمخانه‌ها، کمپ‌های معتادین و مهاجرین، پرسنل بانک‌ها، حمل‌و‌نقل عمومی و آموزش واکسیناسیون می‌شوند و همین عمل در مرداد ماه برای معلمان و کارکنان مدارس انجام خواهد شد.

 

فاز چهارم: حدود ۴۰ میلیون نفر (با کسر جمعیت فاز دوم)

 

 

فاز چهارم واکسیناسیون کرونا در ایران: حدود ۴۰ میلیون نفر (با کسر جمعیت فاز دوم)

گروه سنی ۵۵ تا ۵۹ سال در شهریور ۱۴۰۰ واکسینه می‌شوند و در مهر ۱۴۰۰ گروه‌های سنی ۵۰ تا ۵۴ سال و ۴۵ تا ۴۹ سال در اولویت دریافت واکسن خواهند بود.

در آبان ۱۴۰۰ هم گروه‌های سنی ۳۰ تا ۳۹ سال به ترتیب از سنین بالاتر واکسن را تزریق می‌کنند، همین عمل برای گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ سال در آذر امسال انجام خواهد شد.

در دی ۱۴۰۰ هم گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال واکسن را دریافت خواهند کرد.

به گزارش بورسان، لازم به ذکر است هنوز برنامه مشخصی برای واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال اعلام نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی