قتل شهاب 24 ساله در پارک ارم + عکس

کدخبر : 15451

شامگاه دوازدهم مهر ماه سال 92 پیکر غرق خون یک پسر جوان به نام شهاب 24ساله به بیمارستان آیت‌الله کاشانی منتقل شد.

شامگاه دوازدهم مهر ماه سال 92 پیکر غرق خون یک پسر جوان به نام شهاب 24ساله به بیمارستان آیت‌الله کاشانی منتقل شد. دقایقی بعد وی که از ناحیه پهلو  چاقو  خورده بود به خاطر شدت خونریزی تسلیم مرگ شد و مأموران کلانتری 133 شهر زیبا در جریان قرار گرفتند.​

 

علت درگیری خونین در پارک ارم چه بود؟

دو نفر از دوستان قربانی که همراه وی به بیمارستان آمده بودند گفتند شهاب در پارک ارم مورد حمله یک مرد ناشناس قرار گرفته است. پلیس پیگیر ماجرا شد و به بازجویی از دو شاهد پرداخت.

یکی از آنها گفت: ما در خانه یکی از دوستانمان مشروب خورده و مست بودیم که برای تفریح به پارک ارم رفتیم. ما می خواستیم سوار اسکیت هوایی شویم و صف شلوغ بود. به همین خاطر و برای شوخی سعی کردیم بی نوبت وارد صف شویم که چند نفر به ما اعتراض کردند و با هم درگیر شدیم. ما آنجا را ترک کردیم و چند دقیقه بعد دوباره برگشتیم که دعوا از سر گرفته شد ودر آن شلوغی یک نفر با چاقو به پهلوی شهاب زد و گریخت.

 

عامل  قتل  در پارک ارم بعد از 6سال بازداشت شد

با اطلاعاتی که شاهدان به پلیس دادند ردیابی عامل جنایت آغاز شد اما پلیس هیچ ردی از وی به دست نیاورد. در حالی که شش سال از این ماجرا گذشته بود پلیس با ردیابی گوشی های موبایل همه افرادی که هنگام وقوع جنایت در آن محل آنتن دهی داشت به دستگیری چندین مظنون پرداخت و سرانجام متهم اصلی پرونده به نام صادق 30 ساله را در خانه اش در حوالی میدان قزوین تهران ردیابی و بازداشت کرد.

این مرد به  قتل  اعتراف کرد و گفت: من و همسرم در صف ایستاده بودیم تا سوار اسکیت هوایی شویم. اما چند پسر مست بدون نوبت وارد صف شدند.چند نفر به آنها اعترض کردند که مجبور شدند صف را ترک کنند. آنها چند دقیقه بعد در حالی که چوب در دست داشتند وارد صف شدند و دعوا را از سر گرفتند. من برای میانجگری وارد دعوا شدم اما یکی از آنها به من فحاشی و به سمت ما حمله کرد و من در درگیری چاقو یکی از انها را گرفتم و یک ضربه به او زدم.ولی واقعا قصد قتل نداشتم.

وی ادامه داد: من ورزشکارم و در پیک موتوری کار می‌کنم. بعد از این ماجرا بلافاصله با همسرم به خانه برگشتم. من صبح روز بعد دوباره به پارک ارم رفتم و پرس و جو کردم و متوجه شدم پسر جوان در بیمارستان جان سپرده است. من شوکه شده بودم. چون واقعا نمی دانستم ضربه چاقو چطور موجب مرگ وی شده است.من در مدتی که فراری بودم عذاب وجدان داشتم. حتی چندبار تصمیم گرفتم خودم را تسلیم پلیس کنم اما به خاطر همسر و فرزند خردسالم منصرف شدم تا اینکه پلیس مرا بازداشت کرد.

به دنبال اعتراف های این مرد و بازسازی صحنه جرم پرونده وی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و وی پای میز محاکمه ایستاد.

رهایی عامل  قتل  در پارک ارم از قصاص

مادر قربانی در حالی که اشک می ریخت گفت: پسرم همراه دوستانش و برای تفریح از شهرستان به تهران آمده بود که کشته شد.من برای عامل قتل قصاص می خواهم.

وقتی متهم روبه روی قضات ایستاد گفت: آن روز من و همسرم در صف بازی اسکیت هوایی ایستاده بودیم که یکدفعه چند پسر بدون نوبت جلوی صف رفتند. من و چند نفر دیگر به آنها اعتراض کردیم و آنها که مست بودند به ما فحاشی کردند. من گفتم بهتر است آرام باشند و فحش ندهند. آنها هم از آنجا دور شدند و چند دقیقه بعد در حالی که چاقو و شیشه شکسته در دست داشتند به سمت من حمله ور شدند. شهاب با چاقو به من حمله کرد و من سعی می کردم چاقو را از او بگیرم که حتی حال کف دست خودم هم زخمی شد و جای زخمش هنوز باقیست. من برای این که از آن مهلکه فرار کنم یک ضربه به شهاب زدم و فرار کردم.

من قصد درگیری نداشتم و در برابر حمله آنها از خودم دفاع کردم و باور کنید شروع کننده دعوا پسران مست بودند.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده ،صادق را اتهام قتل عمد تبرئه و وی را به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم کردند.

 

ناتوانی متهم در پرداخت دیه

چون صادق توان پرداخت دیه را به اولیای دم نداشت 7سال در زندان ماند. وی نامه ای به قضات دادگاه نوشت و درخواست اعسار را مطرح کرد. به این ترتیب در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد. این مرد که حالا 37سال دارد از قضات دادگاه کمک خواست و گفت: باور کنید توان پرداخت دیه را به صورت یکجا ندارم. از قضات دادگاه تقاضا دارم با تقسیط دیه موافقت کنند. من کار می کنم و قسطی دیه را به اولیای دم می پردازم. حالا هم شاهدانی را به دادگاه آورده ام که تایید می کنند من هیچ اموالی ندارم تا بتوانم به اولیای دم بدهم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا درباره درخواست این متهم اظهارنظر کنند

 

 

منبع: رکنا 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی