خوشمزه ترین غذای کشورهای جهان + عکس و اسامی

کدخبر : 15287

تعدادی از غذا های معروف کشورهای جهان را در ادامه به شما عزیزان معرفی می کنیم.

 تعدادی از  غذاهای معروف کشورهای جهان  را در ادامه به شما عزیزان معرفی می کنیم.

 

فرانسه :

سوپ پیاز

 

سوپ پیاز :  پیاز کاراملی شده با آب مرغ یا گوشت یک ترکیب ساده اما بسیار لذیذ است که کره و سیر لذت طعمش را دوبرابر می کند. روی آن هم نان نان تست با پنیر می گذارند. استیک فریت هم یک استیک معروف فرانسوی است که با یک خروار سیب زمینی سرخ کرده سرو می شود.

 

ژاپن :

سوشی

 

سوشی و  ماهی  ژاپن که معرف حضور همه هست غذای معروف دیگر آنها "چیراشی دان" است. ماهی خام هم به همراه خاویار و سس سویا و انواع چاشنی که درواقع یک نوع  آبگوشت  ژاپنی است از غذاهای معروف آنهاست.

 

ایتالیا :

اسپاگتی

 

این کشور معروف است به انواع پیتزاها و پاستاها و البته سالاد معروف کاپریس که محتوای آن شامل پنیر موزارلای اصل ، گوجه فرنگی و روغن زیتون فرابکر است به همراه ریحون تازه و یک تکه نانتازه ایتالیایی.

 

سوئیس :

فوندوی پنیر

فوندوی پنیر : یک نوع دیپ شامل پنیر آب شده با سیر و آرد ذرت است. این پنیر آب شده در یک ظرف سرامیکی ریخته می شود و روی شعله ملایم گذاشته می شود و همراه تکه های نان سرو می شود. ریزوتو زعفران هم از زعفران ، برنج ریزوتو ، پیاز ، پنیر و سوسیس پخته تهیه می شود.

 

مکزیک :

فلاتاس

ملاتاسی یا تاکوئیتو یک لقمه نان تورتیلاست با گوشت و پنیر که طعم بسیار لذیذی دارد. برای خوشمزه تر کردنش در کنار آن سس سالسا ، خامه ترش ، کاهو و گواکاموله سرو می کنند. گوردیتا هم از خمیر درست شده با آرد ذرت ، پنیر و گوشت هست.

 

اسپانیا :

پاتاس براوس

پاتاس براواس معروف ترین غذای اسپانیایی است که سیب زمینی پخته شده است و داخلش نرم و روی آن برشته است. سس کنار این غذا هم آیولی مخلوطی از روغن زیتون و تخم مرغ است . کاسپرومادریلینو هم آبگوشت شان است با گوشت و نخود و سبزیجات !

سوئد :

کوفته قلقلی

کشور سوئد بیشتر به خاطر کوفته قلقلی با سس خامه ای و پوره سیب زمینی که با انواع ترشی سرو می شود مشهور است. اغلب غذاهای سوئدی با گوشت گوزن شمالی طبخ می شوند و ظاهرا بسیار لذیذ هستند.

پاکستان :

مرغ تندوری

شاید کمتر در مورد غذاهای این کشور شنیده باشید. تندوری (مرغ تنوری برشته و مزه دار شده با ادویه تندوری) و چیکن تیکه یا تیکه ماسالا ( تکه های مرغ کبابی که روی آن نعنای خرد شده می ریزند) از غذاهای لذیذ و معروف در دنیاست.

یونان :

سولاکی

سولاکی که گوشت مزه دار شده با انواع چاشنی و ادویه و سبزیجات معطر است از جمله مشهورترین غذاهای خیابانی در یونان است. سولاکی را با انواع گوشت قرمز و سفید آماده می کنند و با سالاد و نان پیتا می خورند

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی