کدخبر : 15184

واکسن کرونا ی چینی یکی از گزینه های ایران برای واردات است

واکسن کرونا ی چینی یکی از گزینه های ایران برای واردات است. اما گفته می شود که این واکسن هنوز با مشکلاتی روبروست. تزریق واکسن کرونا ویروس تولید چین درحالی در برخی کشورها انجام می گیرد که همچنان پرسشهایی در مورد اثربخشی آن مطرح است.

به گزارش رکنا، برنامه واکسیناسیون عمومی با تزریق واکسن کرونا ویروس ساخت شرکت چینی سینوواک در اندونزی و ترکیه در حال انجام است و انتظار می رود ده ها میلیون نفر واکسن کروناواک (CoronaVac) را دریافت کنند.

 

روز چهارشنبه، رئیس جمهوری اندونزی پس از تایید استفاده اضطراری واکسن کرونا ویروس چینی این واکسن را تزریق کرد. در ترکیه نیز رئیس جمهوری این کشور از تزریق واکسن کروناواک خبر داده است.

 

هرچند تزریق و توزیع واکسن درحالی انجام می شود که پرسشهای متعددی در مورد اثربخشی واکسن کرونا مطرح است و هفته گذشته نتایج آزمایشات نهایی در برزیل مشخص کرد میزان اثر بخشی آن تنها 50.38 درصد است که به طور قابل توجهی پایین تر از نتایج قبلی است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، اختلاف مشاهده شده در اثربخشی  واکسن کرونا  واک موجب نگرانی برخی محققان شده و اعتماد بین المللی به واکسن تولید شده در چین را متزلزل کرده است./ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه