افزایش ۸۹ درصدی سزارین در رُندترین تاریخ قرن!

کدخبر : 13583

​مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: براساس گزارش‌های دریافتی از بیمارستان‌های تهران میزان سزارین در روز گذشته ۸۹ درصد رشد داشته است.

محمد رضا مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به آخرین وضعیت اهدای خون و ذخایر خونی استان تهران، اظهار کرد: در حال حاضر بعد از فراخوانی که در چند روز گذشته اعلام شد با مشارکت تعداد زیادی از شهروندان تهرانی در امر خیر اهدای خون میزان ذخایر خون و فرآورده‌های خونی بهتر از قبل شده است و امیدوارم مردم نوع دوست این روند را با هدف رفع نیاز بیماران ادامه دهند.

او ادامه داد: امروزه ما شاهد لطف و محبت مردم در زمینه اهدای خون هستیم و این حرکت زیبای آن‌ها نوید عبور از زمستان سخت و سیاه را می‌دهد. به اهدا کنندگان خون توصیه می‌کنیم که مشارکت در این کار خیر را در هفته‌های آینده به دلیل کوتاه بودن عمر پلاکت و پلاسما ادامه دهند تا شاهد هیچ کمبودی در زمینه ذخایر خونی در سطح استان تهران نباشیم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به حضور چشمگیر بانوان در این مدت بیان کرد: در دو هفته گذشته تا به امروز ۱۹ درصد از اهدا کنندگان را بانوان تشکیل داده اند و این میزان نشان دهنده رشد قابل توجه حضور زنان در امر اهدای خون است.

مهدی زاده گفت: براساس گزارش‌های دریافتی از بیمارستان‌های سراسر استان روز گذشته حدود ۸۹ درصد میزان سزارین نسبت به روز‌های قبل رشد داشته است، اما خوشبختانه میزان واحد‌های خون درخواستی تغییر چندانی نداشته و ما توانستیم توزیع خون و فرآورده‌های خونی را به خوبی در سطح استان تهران کنترل کنیم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران افزود: از دو هفته گذشته به طور متوسط روزانه ۱۶۰۰ نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون سطح استان تهران مراجعه کرده اند که از این تعداد حدود ۱۴۰۰ واحد خون و فرآورده‌های خونی توسط مردم خیر و نوع دوست اهدا شده است.

او یاد آوری کرد: در حال حاضر تمام مراکز انتقال خون مانند گذشته به صورت مستمر و روزانه ضد عفونی می‌شود و تجهیزات اهدای خون یکبار مصرف و کاملا بهداشتی است و مردم نگران ابتلا به بیماری کرونا در زمان اهدای خون نباشند.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
    ‍‍‍
    روی خط رسانه
    تبلیغات متنی