کشفی در فضا که می تواند نشانه وجود موجودات فضایی باشد!

کدخبر : 34989

دانشمندان بر این باورند که کشف گاز خنده می تواند نشانه وجود موجودات فضایی باشد.

نشانگر‌های زیستی معمولاً شامل گاز‌هایی هستند که در جو زمین به وفور یافت می‌شوند، اکسیژنی که در اثر فتوسنتز تولید می‌شود و متان حاصل از تجزیه مواد آلی به عنوان امیدوارکننده‌ترین نماد‌های زیستی برای حیات در سیارات فراخورشیدی یا سیارات خارج از منظومه شمسی توصیف می‌شوند.

اما اختر زیست شناسان در دانشگاه کالیفرنیا در ریورساید (UCR) معتقدند که این گاز تا حد زیادی توسط جامعه علمی به عنوان یک شاخص حیات نادیده گرفته شده است؛ به گونه‌ای که دکتر ایدی شوترمن استاد گروه علوم زمین شناسی و ستارگان دانشگاه کالیفرنیا می‌گوید: تعداد کمی از پژوهشگران به صورت جدی در مورد گاز اکسید نیتروژن یا همان گاز خنده به عنوان شاخص زندگی فکر کرده اند، اما ما فکر می‌کنیم این رویکرد اشتباه باشد.

فضا

اکسید نیتروژن به عنوان یک مسکن استفاده می‌شود که معمولاً با مطب دندانپزشکی مرتبط است و همچنین به عنوان گاز خنده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این تیم تحقیقاتی به رهبری دکتر شوترمن پس از محاسبه مقدار اکسید نیتروژنی که موجودات زنده می‌توانند در سیاره‌ای شبیه زمین تولید کنند به این نتایج رسیده اند. آن‌ها مدل‌هایی ساختند که شبیه سیاره‌ای دیگر در اطراف ستاره‌های مختلف است. این مدل‌ها میزان گاز خنده‌ای را که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب در این سیارات فراخورشیدی سنگی و زمین مانند قابل شناسایی است، به نمایش گذاشته اند./باشگاه خبرنگاران جوان

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ