کدخبر : 7390

تصاویری از روحیه بالای پرستار بخش کرونا را مشاهده می‌کنید. ما کرونا را شکست می‌دهیم.

رصد ورزشی نوشت: تصاویری از روحیه بالای پرستار بخش کرونا را مشاهده می‌کنید. ما کرونا را شکست می‌دهیم.
 
 

 

 

با تولید واکسنی برای درمان کرونا ویروس می توان امیدوار بود که به زودی این ویروس مرگبار از کشور خارج شود.با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران دانشمندان ایرانی بی وقفه به دنبال ساخت دارویی برای درمان کرونا ویروس و واکسن آن بودند. روز گذشته در خبرها اعلام شد که واکسن قطعی این بیماری در ایران کشف شده است.

 

 


جنجال دستمزد احسان علیخانی در فصل دوم عصر جدید + عکس


 

unnamed

 

 

درمان کرونا ویروس در ایران

دانشمندان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله سپاه به کشف واکسن و داروی قطعی کرونا دست یافتند.همچنین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تولید کیت تشخیص کرونا را شروع کرد

 


حکم جلب مهناز افشار صادر شد + سند


 

 

pesare-amin-hayae-dar-az-sarnevesht

 

 

بد نیست بدانید تا تولید واکسن واقعی کرونا چقدر فاصله داریم 

به گفته سازمان جهانی بهداشت در حال حاضر بیش از ۲۰ واکسن احتمالی برای ویروس کرونا در سراسر جهان در حال توسعه است. اما مسئولان این سازمان مرتب تأکید می‌کنند حداقل یک سال طول می‌کشد تا صلاحیت واکسن تایید و آماده توزیع در سطح وسیع شود.

در این میان دارو‌های مختلفی نیز برای درمان بیماران در نظر گرفته شده که هم اکنون در مرحله آزمایش‌های حیوانی هستند یا به زودی وارد مرحله آزمایش‌های بالینی می‌شوند.

در این گزارش تلاش شده تا مروری بر آخرین تحولات درباره تولید دارو و واکسن‌های ویروس کرونا داشته باشیم.

 


بوسه جنجالی ترانه علیدوستی به صورت بازیگر مرد در پشت صحنه + تصاویر و بیوگرافی


 

unnamed (1)

 

 

درمان کرونا ویروس در ایران

شرکت آمریکایی «گیلید ساینس» این دارو را تولید کرده است. «رمدیسیویر» یک داروی ضدویروسی است که هم اکنون در بازار وجود دارد. سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرده «رمدیسیویر» برای درمان ویروس جدید کرونا موثر خواهد بود. «بروس آیلوارد» معاون دبیر سازمان جهانی بهداشت نیز در کنفرانسی اعلام کرد: در حال حاضر فقط یک دارو وجود دارد که به عقیده ما واقعاً کارآمد است و این دارو «رمدیسیویر» است.

 


جهت اطلاع از امار واقعی مبتلایان و فوت شدگان کرونایی در ایران کلیک کنید .. 


 

تولید واکسن واقعی کرونا

«رمدیسیویر» یک داروی آزمایشی است که برای درمان ویروس ابولا آزمایش شده بود. این دارو اکنون در مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا در حال آزمایش و قرار است یک آزمایش بالینی در این مرکز انجام شود. نخستین شرکت کنندگان در این آزمایش نیز تبعه‌های آمریکایی هستند که در کشتی تفریحی «دیاموندپرنسس» حضور داشته‌اند.

 

 

در این آزمایش پس از آنکه شرکت کنندگان ثبت نام کردند، ۲۰۰ میلی گرم رمدیسیور به آن‌ها تزریق می‌شود. همچنین آن‌ها پس از بستری شدن در بیمارستان نیز ۱۰۰ میلی گرم از این دارو را دریافت می‌کنند. کل مدت بستری شدن آن‌ها ۱۰ روز طول می‌کشد. شرکت کنندگان در گروه کنترل نیز محلولی دریافت می‌کنند که شبیه «رمدیسیویر»، اما فقط حاوی مواد غیر فعال است.

 

 

آنتونی فائوسی مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در آمریکا می‌گوید: ما به زودی متوجه می‌شویم این دارو کارآمد است یا خیر. اگر کارآمد باشد آن را توزیع خواهیم کرد. از سوی دیگر در ماه مارس آزمایش‌هایی برای بررسی این دارو انجام می‌شود و حدود هزار بیمار ویروس کرونا به خصوص در آسیا در این آزمایش‌ها شرکت می‌کنند.

 

 

یکی از این آزمایش‌ها ۴۰۰ بیمار را در بر می‌گیرد که علائم شدیدی دارند. آزمایش دیگر با حضور ۶۰۰ بیمار با علائم متوسط برگزار می‌شود. این آزمایش‌ها تاثیرگذاری دوز‌های مختلف «رمدیسیویر» را بررسی می‌کنند. در هر دو آزمایش شرکت کنندگان به مدت ۵ یا ۱۰ روز دارو دریافت می‌کنند.

 

 

چگونه کرونا نگیریم؟ + علائم ویروس کرونا

سازمان جهانی بهداشت تا امروز یعنی سال ۲۰۲۰ چند وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است. سال ۲۰۰۹ بود که همه‌گیری جهانی آنفولانزای خوکی اعلام شد، سال ۲۰۱۴ بازگشت مجدد بیماری فلج اطفال و بیماری ابولا در غرب آفریقا و سال ۲۰۱۶ شیوع ویروس زیکا در آمریکای جنوبی اعلام شد.  این روزها مدتی است این سازمان برای مقابله هماهنگ کشورها با ویروسی نسبتا جدید به نام کرونا اعلام وضعیت فوق العاده  کرده است.

820_Piroozi-1398-09-13_1575407413 - Copy

 

هشدار! آمار مرگ و میر پایین است اما کرونا درمان قطعی ندارد

بر اساس آخرین آمار منتشره مبتلایان به ویروس کرونا در جهان ۷۶ هزار و ۲۶۲ مورد آلوده به ویروس کرونای جدید اعلام شد و ۲ هزار و ۱۲۰ نفر در دنیا فوتی داشتیم. امروز صبح این آمار به ۱۵۲۳ نفر رسید. ویروس کرونا دغدغه‌ای جهانی است؛ شاید میزان مرگ‌ومیر آن چندان بالا نبوده باشد، درواقع طبق آمارها حدود ۲,۷ ‌درصد آمار مرگ‌ومیر این بیماری بوده، عددی که رقم بالایی به نظر نمی‌رسد هرچند باید هشیار بود چراکه بیماری ابتلا به ویروس کرونا درمان قطعی ندارد.

 


تصاویری از تدفین مبتلایان به کرونا در ایران لو رفت + عکس


 

کرونا چگونه منتقل می‌شود؟

ویروس‌ها می‌توانند از تماس انسان با حیوان منتقل شوند برای مثال ویروس سارس از گربه و ویروس «مِرس» از شتر به انسان منتقل می‌شوند؛ اما در خصوص ویروس کرونا هنوز مشخص نیست که چه حیوانی باعث انتقال این ویروس به بدن انسان می‌شود. افراد مبتلا به بیماری کرونا با سرفه کردن این ویروس را به دیگران منتقل می‌کنند و انتقال کرونا از طریق تماس مستقیم با فردی که دارای علائم ابتلا به آن است و از طریق قطرات تنفسی و دست دادن، امکان‌پذیر است.

 

 

820_IranVarzeshi-1398-09-13_1575407398

 

علائم ابتلا به ویروس کرونا

به گفته محققان تب بالا، کوتاه شدن تنفس ازجمله علائم ویروس کرونا است. ویروس کرونا تنها ریه انسان را درگیر نمی‌کند؛ پس از ریه، کلیه فرد مبتلا شده به کرونا از کار می‌افتد.

کرونا با علائمی شبیه به سرماخوردگی مانند آبریزش بینی، سرفه، عطسه، لرزش دستان، گلودرد، معمولاً سردرد و تب باعث ایجاد عفونت و مشکلات خفیف تا متوسط در دستگاه تنفسی فوقانی می‌شود.

افراد مبتلا به سرطان، ام‌اس، افراد داری مشکلات ریوی، کلیوی و افرادی که پیوند داشته باشند بیشتر در معرض ویروس کرونا قرار دارند. کودکان نیز مبتلا به این ویروس می‌شوند اما آمار نشان می‌دهد افراد بالای ۶۰ سال ۸۰ درصد ابتلا به این بیماری را شامل شده‌اند.

 

820_Hadaf-1398-09-13_1575407433

 

 

اگر می‌خواهید کرونا نگیرید چه باید بکنید؟

دست‌هایتان را مکرر با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه بشویید. اگر آب و صابون ندارید از ضدعفونی‌کننده‌های حاوی الکل استفاده کنید. دهان و بینی‌تان را هنگام عطسه یا سرفه دیگران بپوشانید و از تماس محافظت نشده با حیوانات وحشی و اهلی خودداری کنید.

در تجمعات انبوه حتماً از ماسک استفاده کنید و فاصله یک متری باکسانی که علائم بیماری دارند را رعایت کنید. هنگام سرفه یا عطسه دستمال جلوی دهان گرفته و بعد آن را در سطل زباله بیندازید. سطوحی که لمس می‌شود را ضدعفونی کنید و در مکان‌های شلوغ و حمل‌ونقل عمومی از لمس وسایل و سطوح عمومی بپرهیزید. سعی کنید دستکش یک‌بارمصرف همراه داشته باشید و گوشت و تخم‌مرغ را کاملاً بپزید و هنگام بیماری در خانه بمانید.

در صورت ابتلا به ویروس کرونا فعالیت‌های خارج از خانه را محدود کنید و به‌جز دریافت مراقبت‌های پزشکی به محل کار مدرسه یا محل‌های عمومی نروید. از حمل‌ونقل و استفاده نکنید و در یک اتاق متفاوت با افراد دیگر در خانه بمانید.

 

 

 

داروی درمان کرونا

 

 وزیر بهداشت چین در نشستی که در جمع اصحاب رسانه برگزار شد از تولید داروی ضد ویروس کرونا خبر داد.

او بیان کرد: این دارو در حال طی کردن آخرین مرحله آزمایش است و به زودی به صورت رایگان در اختیار بیمارستانها و مراکز درمانی به منظور  مداوای مبتلایان قرار می‌گیرد. 

 

 

11436995_766

 

گفتنی است: پیش از این کشور چین برای درمان از ترکیب داروی HIV و آنفلوآنزا استفاده می‌کرده که همچنان هم ادامه دارد. طبق آماری که کمیسیون بهداشت چین اعلام کرده است تاکنون بیش از ۱۷۰۰۰ تن از مبتلایان درمان شده و به خانه‌های خود بازگشته‌اند.

 

منبع: برترین ها

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • ناشناس
  38

  خیلی جالبه مردم دارن یکی یکی میمیرن بعدشمااونجاشادین ومیرقصین واقعاجای تاسفه

  • Salar
   12

   نمیخواد شما تاسف بخوری شما مراقب باش سرمانخوری که کورنا نگیری..دمشون گرررررم بخدا..خدا سلامتی بهشون بده ایشالله

 • رضا
  8

  دمش گرم خیلی زحمت میکشن در کنار مریض، حالا ی تکونی داد روحیه داده به کرونایی ها
  د💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃

 • احمد
  5

  افرین به توبه روحیه ت به ایثاروفداکاری که میکنیدکارشماازواجباتم باارزشتره همیشه سلامت باشید

 • ناشناس
  4

  بیشتر شبیه به مرد هست تا زن. از لحاظ استیل بدن و اندام میگم.

 • ناشناس
  2

  مرده

  • ناشناس
   7

   دمششش گرم.. ایشون که بدون آهنگ رقصیده اما ملت زحمت کشیدن وانواع اقسام آهنگهای شاد روی این کلیپ گذاشتن 😍😍😍😍❤️❤️❤️💋💋

 • سعید
  6

  در جواب اونی که میگه مردم یکی یکی دارن میمیرن باید بگم تو وجودشو داری برو اونجا روضه بخون ، باید به این خانم پرستار گفت دمت گرم ،خیلی دمت گرم ماده شیر ، والا خیلی مردا جیگرشو ندارن نزدیک اینجور جاها برن .

 • ناشناس
  5

  خیلی خوب آفرین بر زحمت کشان عرضه سلامت دمت گرم انشالله با شادی و نشاط وبا همین روحیه عالی به بیماران عزیز خدمت کنی خدا قوت


 • ناشناس
  4

  سلامتی سلامتی صلوات

  • ناشناس
   0

   صلوات رو به فنا دادی

 • مجید محاوی
  4

  درود بر شیر زن ما خسته نباشید آنهای که فوت کردن تمام شد باید به بیماران روحیه داد الله هو الشافی

 • ناشناس
  3

  خداوند حفظشان کنه

 • ناشناس
  3

  سلام آفرین به چنین پرستارهاکه با این کارهاشون روحیه میدن به بیمارها انشاالله همیشه سالم بمونید

 • ناشناس
  4

  آفرین به تو و مهربانیت و شادابیت
  همیشه شاد و تندرست باشی

 • Alireza
  3

  واقعا دمش گرم

  • ناشناس
   4

   حقيقتا صبح زمانی که به محل کارم میرفتم به یا پرسنل بیمارستان بودم. که ایاتقدیرمالی وروحی ازشون خواهدشدیاخیر. امیدوارم همه پزشکان وپرستاران پرتلاش سالم ودلخوش کنارعزیزانشون باشند. درهمه جای زمین

 • رضا سالمی
  2

  قابل توجه اونهایی که میان میگن یکی میمیره یکی داره میرقصه تو اگر واقعا عرضه داری برو جای اون نه خودت تو لانه موش قائم کردی و میای این فداکاری که با جون خودش داره برای همه بیماران بازی میکنه و روحیه میده کوچک کنی

 • ناشناس
  3

  این عالیه که کادر پزشکی ما علاوه بر کار کردن شبانه روزیشون،یه همچین روحیه شادی هم دارند.این واقعا با ارزشه

 • حبیب
  2

  خدا قوت

 • Parinaz
  2

  خدا قووت عزززززززیزم ایشالله ❤ تنتووون همیشه سلامت بااشه.

 • ناشناس
  2

  دمت گرم ایرانی ای کاش منم دل وجرعت شما رو داشتم الهی تمام پرستاران وپرسنل پزشکی خدوم درگیر با این بیماری رو محافظت بفرما احتمالا من خودم هم درگیر این بیماری هستم

 • رضا س
  2

  درود به شرف جامعه پزشکی و جامعه پرستاران و بهیاران که با جون ودل وظایف خودشون را انجام میدند بالا غیرتأ موج و سیگنال منفی نفرستید الحمدالله شکر خدا در منطقه از نظر خدمات پزشکی حرف اول را میزنیم پس به این معضل جدید هم غلبه میکنیم.

 • اکلی
  3

  تاسف بخورتوی اون سرت
  خولامصب اونای که مردن،خدابیامرزتشون.این واسه زندهاس که نمیرن.
  جای تشکرت

 • ناشناس
  10

  خدا که فراموش شد اینطور عمل میکنه که نمیفهمه حلال و حرام خدا را

 • 13

  هر کاری نمیتوان به روحیه رابطش داد!!!!!!
  خیلی از کارها نشانه حماقت و نادانی است و عوام جاهل شاید بپسندند. اینها فقط مایه ذلت انسان و خوشحالی شیطان میشود.

 • Shirin
  5

  دمتون گرم.... خسته نباشید و خدا نگه دارتون💐💐💐❤️❤️

  • گیلی
   2

   میری جاش وای میستی؟
   اصن تو دکتری پرستاری تو این شرایط کشیک بدی؟
   (موجب شادی شیطان خاهد شد)>زر مفت
   حرف و قضاوت از راه دور سبکه عرضه داری یه قدمی وردار بعد دهنت باز کن

 • حامد
  4

  دمش گرم ...درود به شرفش...یه سری ادم خرافاتی و منزوی امدن به این بنده خدا میگن حماقت و نادانی کرده خداوکیلی دنبال چی میگردی حاجی توی این اوضاع

 • میلاد
  3

  درود بر شما.شاد باشید
  درد و بلاتون بخوره تو سر مسئولین بی لیاقت
  شما پرستارها و دکتر ها دین خود رو به مردم ایران ادا کردین❤❤❤😉

 • اکبر
  5

  شرط خوب بودن و شاد بودن در بیمارستان رقصیدن نیست بلکه با محبت و خوش روی و صداقت کار کردن

 • ناشناس
  3

  دمتون گرم خوشحال باشید همیشه یاحق

 • ناشناس
  1

  دمت گرم عزیزم انشالاه همیشه شاد باشی و سلامت همیشه برقصی

 • ناشناس
  1

  دمتون گرم انشالاه همیشه شاد باشین و سلامت ،واقعا خسته نباشین❤❤👏👏👏👌🏻👌🏻👌🏻

 • ناشناس
  1

  دمتون گرم انشالاه همیشه شاد باشین و سلامت واقعا خسته نباشین ❤❤👌🏻👌🏻👏👏

 • مهدی
  1

  ارزش این روحیه دادن ها و رقص ها و شادی ها در داخل بیمارستان که اینروزها در شبکه های مجازی زیاد مشاهده می کنیم خیلی زیاده . خدا خیرتون بده که به مردم روحیه میدین . براتون دعا می کنیم

 • ناشناس
  1

  خدا حافظ تون باشه پرستاران عزیز همین جور با روحیه ادامه بدین به امید شکست کرونا

 • ناشناس
  1

  دمت گرم شیر بچه . همیشه سالم و سر حال باشی .درد و بلات توسر دزدها و اختلاس گرها و خائنین به وطن

 • ناشناس
  2

  دمت گرم که روحیه میدی با این کار شما پرستاران اینجوری رو باید پرستید

 • ناشناس
  0

  8

آنچه دیگران میخوانند :
  ‍‍‍
  روی خط رسانه